شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 08:00 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495595
حسینی
ایران اشتباه تاریخی مذاکره با آمریکا را انجام نمی‌دهد
ایران، مذاکره برای مذاکره کردن را قبول ندارد و ترامپ قصد دارد از این طریق به منافع خود دست پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دیاکو حسینی ، کارشناس مسایل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با بیان این‌که مذاکره با آدم دروغگو و بی‌صداقت خلاف عقل است، اظهار داشت: مذاکره باید هدف روشن داشته باشد و شرایط آن قابل قبول دو طرف باشد.

وی گفت: تا این لحظه ترامپ نشان نداده که آماده توافق با ایران است و اگر همچین قصدی داشت نباید از برجام خارج می‌شد، ترامپ از این عمل خود پشمان شد و باید به دنبال راهی باشد تا به قرارداد با ایران برگردد و به نحوی خواسته‌های ایران را اجابت کند.

 

فرستادن میانجی‎‌گر برای مذاکره فایده ندارد

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: کارهای تبلیغاتی ترامپ مانند فرستادن شماره تلفن و میانجی‌گر سبب توافق با ایران نخواهد شد، به این دلیل که صلابت آمریکا برای شروع رابطه واقعی برای ایران اثبات نشده است.

وی افزود: ایران با اصل مذاکره و اصل دیپلماسی هیچ مشکلی ندارد و استراتژی ایران این است که تا وقتی ترامپ واقعا اراده و حسن نیت خود را ثابت نکند رویدادی صورت نخواهدگرفت زیرا مذاکره در این شرایط ابزاری نمایشی است.

دیاکو حسینی ، اشتباه تاریخی ، تهران نیوز

حسینی در ارتباط با حضور آبه در ایران و ملاقات او با رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشت: این دیدار را از دو جهت می‌توان مورد بررسی قرار داد؛ ایران با ژاپن رابطه دوجانبه دارد و این رابطه برای کشور بسیار حائز اهمیت است اما از جهت میانجی‌گری آبه برای مذاکره ایران با آمریکا هیچ تاثیری بر روابط دو کشور ندارد.

وی با اشاره به فرمایشات و عمل رهبری که تمام اهرم‌های فشار آمریکا که توسط آقای آبه مطرح شد را خنثی کردند، گفت: آبه تنها به آمریکا ثابت کرد که ایران به واسطه میانجی‌گری مذاکره را قبول نخواهد کرد و این اشتباه تاریخی را مرتکب نخواهد شد.

آمریکا باید تحریم‌ها را لغو کند / اشتباه تاریخی تکرار نمی‌شود

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: آمریکا اگر می‌خواهد وارد یک دپلماسی سازنده با ایران شود، باید کلیه تحریم‌ها را لغو کند زیرا لغو تحریم‌ها نشان‌دهنده حسن نیت و خواسته واقعی آمریکا برای مذاکره با ایران است.

حسینی تصریح کرد: در این مرحله است که تازه ایران می‌تواند موارد مذاکره با آمریکا را بررسی کند و همچنین ترامپ باید لحن توهین‌آمیز خود را کنار بگذارد و افراد جنگ طلب در اطراف خود را برکنار کند تا به نقطه‌های مشترک با ایران برای مذاکره برسد و در غیر شرایط ذکر شده مذاکره با آمریکا یک اشتباه است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1495595
ارسال نظر
نظرات