شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1398/03/27 شناسه خبر: 1495602
نماینده مردم کرمانشاه به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست؛
مهلت مجلس به وزیر راه و شهرسازی برای ساماندهی وضعیت مسکن
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی هم به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد صفری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با پیوستن به کمپین حمایت از مستاجرین، اظهار داشت: من به عنوان نماینده مجلس با داشتن همسری شاغل از پس افزایش هزینه کرایه های منزل در تهران برنمی آیم چه برسد به حال کارگرانی با حداقل حقوق.

وی با گلایه از مشاورین املاک افزود: مشاورین املاک می خواهند کرایه منزل را با لحاظ تورم محاسبه کنند و برای داشتن درصد کمیسیونی بیشتر کرایه های گزافی را وضع می کنند در حالی که آنها یک ماه از این طریق درآمد کسب می کنند و مبالغی را تعیین می کنند که مستاجرین یکسال باید آن را بپردازند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از پای کار آمدن نمایندگان مجلس، وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: به وزیر راه و شهرسازی فرصتی برای سامان بخشیدن به این اوضاع داده شده اما به گفته وزیر کشور قرار است هزار هکتار زمین در اختیار شهرداری ها برای ساخت سه نوع مسکن ویژه مزدوجین، برای افرادی که وضعیت مالی مناسبی ندارند و نیز برای افرادی که هیچ منبع درآمدی ندارند با اجازه به شرط تملیک، قرار داده می شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در حال حاضر نیازمند زمان است عنوان کرد: مردم باید نسبت به هم رحم داشته باشند نباید ملاک عمل را پول قرار دهند در این میان نیز صاحبان املاک حال مستاجرین را مراعات کنند و مستاجرین هم نسبت به سکونت در یک محله خاص سخت گیری نکنند.

صفری با تاکید بر اینکه قرار نیست همه هزینه‌های زندگی از طریق کرایه های منزل پرداخت شده توسط مستاجرین تامین شود بنابراین صاحبان املاک باید مراعات حال مستاجرین را بکنند گفت: بنده در کرمانشاه واحدی دارم و نرخ کرایه آن را با رضایت مستاجر تعیین کردم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمایندگان مجلس، وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی پای کار آمده‌اند مردم هم باید با هم تعامل بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495602
ارسال نظر
نظرات