شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495850
امام جمعه موقت کرمانشاه هم به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست؛
توصیه به رعایت اعتدال در اجاره‌بها
امام جمعه موقت کرمانشاه هم به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محمد حجتی در گفتگو با  مرصاد ، ضمن پیوستن به کمپین «حمایت از مستاجرین» اظهار داشت: افزایش غیرمتعارف نرخ اجاره‌بهاء مسکن بر خلاف عواطف انسانی است و این امر به معضل بزرگی برای قشر کم درآمد تبدیل شده است.

وی افزود: فرهنگ مردم ما که روزی بر مبنای عواطف انسانی استوار بود ضعیف شده است و گرایش مردم به سوی مادیات ریشه دوانده و سبب شده که هر کس فقط به فکر خود باشد.

امام جمعه موقت کرمانشاه خاطر نشان کرد: شخصیت آدمی در داشتن پول و ثروت نیست، توجه به حق مسلمان از تأکیدات پیامبر اسلام (ص) بوده است که اگر کسی اهل مطالعه در تاریخ باشد این مهم را نادیده نخواهد گرفت.

وی بیان داشت: در کتاب فقهی ما آمده است که مؤمن نیست کسی که همسایه اش گرسنه باشد و اوسیر، همسایه سرپناه نداشته باشد و او در رفاه و آسایش شب را صبح کند، اگر در جامعه این موارد نادیده گرفته شود عدالت در آن وجود نخواهد داشت.

آیت الله حجتی اظهار داشت: چنین تفاوت‌های فاحشی در جامعه عدالت منش، سزاوار نیست لذا برای حل و فصل آن باید دنبال راه چاره بود.

وی با تاکید بر اینکه باید در فضای اجاره بها اعتدال برقرار شود، گفت: در این راستا دولت باید بر مبنای شرایط روز و درآمد مردم در تنظیم بازار کوشا باشد چرا که اگر روند به همین منوال باشد بر مردم و اقشار ضعیف جامعه ظلم خواهد شد.

امام جمعه موقت کرمانشاه اشاره‌ای به تحریمات ناجوانمردانه دشمن داشت و گفت: باید در این شرایط کاری کنیم که دچار خودتحریمی نیز نشویم.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت معیشتی بازسازی فکری مردم لازم و ضروری است.

حجت الاسلام حجتی بیان داشت: لازمه این کار این است که سران دولت نیز همانند مردم زندگی کنند تا مردم حس کنند سختی معیشت فقط برای آنها نیست، که اگر ملت چنین حرکتی را از آنها ببینند حاضر هستند سختی معیشت را به هر قیمت تحمل کنند.

وی تصریح کرد: سران دولت باید همانند حضرت علی (ع) رفتار کنند نه اینکه خودشان در رفاه باشند و مردم گرسنه، خودشان کاخ نشین باشند و مردم حتی توان پرداخت اجاره بها را نداشته باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495850
ارسال نظر
نظرات