شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1398/03/29 شناسه خبر: 1496162
عکاسان بوشهری به فراموشی سپرده شده اند
عکاسان خبری همواره یکی از اقشاری بوده اند که خود دیده نشده اما با ثبت بسیاری از صحنه ها، مردم را از محیط پیرامونی خود آگاه کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس ؛ امروزه باتوجه به اینکه اتفاقات و رویدادهای مختلفی در سراسر دنیا رخ می دهد تنها نوشتن خبر نمی تواند گویای آن حادثه باشد بلکه با یک فریم عکس آن هم توسط عکاسان یا مردمی که آنجا حضوردارند، رویدادها در تاریخ به ثبت خواهند رسید.

استان بوشهر همانگونه که ظرفیت های بالایی در بخش های اقتصادی و فرهنگی دارد به همان میزان نیز از هنرمندان برجسته ای به خصوص در بخش عکاسی برخوردار است که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.

بهتر است اینگونه بیان کنیم که  بی توجهی نسبت به جایگاه مهم رسانه به حدی رسیده که در برنامه‌های مختلف استانی هتک حرمت و تعدی به خبرنگاران و عکاسان به موردی طبیعی تبدیل شده است.

اخیراً هتک حرمت خبرنگاران و عکاسان به یک موضوع طبیعی تبدیل شده و ظاهراً هیچ ارگانی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید متولی اصلی حقوق این صنف باشد در نظر ندارد از این قشر مظلوم حمایت کند.

طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمودار افزایشی آمارهای بازدید مخاطبین از خبرگزاری‌های محلی و سراسری بیشتر در حوزه عکس و فیلم بوده و این مهم نشان دهنده به وجود آمدن تحولی در عرصه مجازی رسانه ها بوده است.

عابد نوروزی یکی از اعضای انجمن عکاسان شهربوشهرمی گوید: انتظاری که از مسئولان داریم این است که بتوانند دیدگاه خود را نسبت به هنر عکاسی تغییر بدهند، البته نه صرفا عکاسی، چراکه عکاسی، یک هنر از جمله سایر هنر ها است.

وی با بیان اینکه مشکلات ما عکاسان این است که در جایگاهی که دارند باید بیشتر دیده شوند عنوان می کند: برای مثال عکاسانی داریم که اکنون فعالیت می کنند اما ارزش عکس هایشان به اندازه ی ارزش زحمتی که می کشند؛ نیست.

نوروزی تصریح کرد: تصورم این است که این یکی از بزرگترین دغدغه های عکاس باشد، عکسش منتشر می شود ولی ارزش عکسش به اندازه آن زحمتی که کشیده تا به آن حد برسد نیست. باید نگاه ویژه به جامعه هنری داشته باشند و در ادامه آن به عکاسی که  یک هنر است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1496162
ارسال نظر
نظرات