شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1398/03/30 شناسه خبر: 1496483
وزیر بهداشت:
بیش از یک‌میلیون دانش‌آموز تحت پوشش طرح «مدارس بدون پوسیدگی» قرار می‌گیرند/ تکمیل پرونده الکترونیک سلامت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک‌میلیون و دویست هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح «مدارس بدون پوسیدگی» قرار می‌گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  دیار آفتاب؛ سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در جمع خبرنگاران در شهرستان زرندیه با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه بهداشت و درمان کشور، گفت: پروژه‌های بهداشت و درمان بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت تکمیل قرار دارند.

نمکی، بابیان اینکه مابقی پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه بهداشت و درمان کشور با توجه به درصد پیشرفت فیزیکی در دست تکمیل خواهند بود، اظهار کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام پروژه جدید دیگری نخواهیم داشت، مگر پروژه‌ای که از قبل مصوب شده و بودجه آن تأمین‌شده باشد.

وی، به طرح ملی کنترل فشارخون با عنوان بسیج ملی فشارخون اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم در قالب این طرح بتوانیم ۲۰ میلیون ایرانی بین جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال را تحت پوشش قرار دهیم و کسانی که اطلاعی از بیماری خود ندارند را شناسایی کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به  تکمیل پرونده الکترونیک سلامت اضافه کرد: برای مرحله بعدی نظام ارجاع و پزشک خانواده، پرونده الکترونیک نظام سلامت به‌عنوان یک زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت را به سرانجام رسانده ایم و در آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.

نمکی با تأکید بر اینکه طرح "مدارس بدون پوسیدگی" نیز در بخش بهداشت دنبال می‌شود ادامه داد: در قالب این طرح دندان‌های یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در مقطع ششم ابتدایی عاری از پوسیدگی شود.

وی بابیان اینکه بحث تأمین داروهای اساسی را با جدیت دنبال می‌کنیم بیان کرد: در تلاش هستیم با تامین دارو مردم مشکلی به نام کمبود دارو نداشته باشند.

نمکی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری، موضوع ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کاهش پرداخت از جیب مردم، رسیدگی ویژه به بیماران سخت و صعب‌العلاج نیز در حال انجام است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1496483
ارسال نظر
نظرات