شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1398/03/31 شناسه خبر: 1496716
سفیر سوئیس در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد و یادداشت رسمی اعتراضی به تجاوز پهپاد آمریکایی به وی ارائه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس، محسن بهاروند دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان در ملاقات با سفیر سوئیس با ارائه یادداشت رسمی به تجاوز هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به قلمرو هوایی کشورمان اعتراض کرد و دولت آمریکا  را مسئول عواقب اینگونه اقدامات تحریک آمیز خواند. 

در این ملاقات ضمن ارائه جزئیات بیشتر از چگونگی این تجاوز، از جمله اعلام مختصات جغرافیایی دقیق محل اصابت هواپیمای آمریکایی در قلمرو ایران، به وی اطلاع داده شد که بقایای لاشه هواپیمای ساقط شده نیز در آبهای ایران یافت شده و در اختیار نیروهای مسلح ایران قرار دارد که در صورت لزوم نشان داده خواهد شد. 

دستیار وزیر امور خارجه همچنین خواستار انتقال این پیام شد که ایران به دنبال جنگ با هیچ کشوری از جمله ایالات متحده آمریکا نیست ولی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچگونه اقدام تجاوزکارانه را تحمل نکرده و به شدت و بلادرنگ با آن برخورد خواهند کرد‌. 

وی گفت: نیروهای مسلح ایران حتی الامکان خویشتنداری پیشه می کنند تا امنیت و آرامش منطقه حساس خلیج فارس و دریای عمان حفظ گردد ولی اگر طرف مقابل دست به اقدامات تحریک آمیز و نسنجیده بزند با پاسخ متقابل مواجه خواهد شد که پیامدهای آن قابل پیش بینی نیست و زیان و خسارت آن متوجه همه طرفها خواهد بود.

سفیر سوئیس در این دیدار گفت که مراتب را بلافاصله به واشنگتن منتقل خواهد کرد.

به گزارش فارس، شب گذشته نیز در پی تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران، عراقچی معاون وزیر خارجه در تماس فوری با سفیر سوئیس به این تجاوز شدیدا اعتراض و نسبت به تحرکات نسنجیده آمریکا در منطقه هشدار داد.

انتهای‌پیام/

 

http://dana.ir/1496716
ارسال نظر
نظرات