شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1398/04/01 شناسه خبر: 1497131
معاون حمایت کمیته امداد استان اردبیل خبرداد:
واریز ۲۸ میلیارد تومان مستمری به حساب مددجویان اردبیلی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲۸ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان مستمری در سه ماهه نخست سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل واریز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حسین‌نژاد در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، با اشاره به اینکه ۲۸ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان مستمری در سه ماهه نخست سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت واریز شده است، اظهار داشت: مستمری ماهانه به منظور تأمین بخشی از نیازهای ضروری خانوار تحت حمایت پرداخت می‌شود تا آنها بتوانند مشکلات خود را به حداقل برسانند.

وی با بیان اینکه ۳۸ هزار خانوار مستمری‌بگیر ماهانه کمک‌ معیشتی خود را از کمیته امداد استان اردبیل دریافت می‌کنند، افزود: با پرداخت کمک معیشتی به مددجویان تلاش می‌کنیم بخش مهمی از نیازهای اساسی را برطرف کرده و زمینه توانمندسازی آنها را فراهم کنیم.

حسین‌نژاد با اعلام اینکه قبل از رسانیدن مددجویان به خوداتکایی باید مشکلات اساسی آنها رفع شود تا خانوار تحت حمایت در مسیر توانمندسازی با مشکلات خاصی روبه‌رو نشوند، بیان کرد: هدف اصلی در پرداخت مستمری ایجاد گشایش در مسائل و گرفتاری مددجویان است تا آنها با آسودگی خاطربه سمت خوداتکایی گام بردارند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اردبیل گفت: با توجه به افزایش مستمری پرداختی و به دلیل حجم نیازهای اساسی مددجویان نیاز مبرم به یاری خیران و نیکوکاران داریم تا پاسخگوی مشکلات آنها باشیم.

وی با اعلام اینکه در کنار پرداخت مستمری به خانوار تحت حمایت، می‌کوشیم با ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی مسیر آنها را برای دستیابی به استقلال اقتصادی هموار کنیم، بیان کرد: تلاش داریم با حمایت‌های خیران اردبیلی بتوانیم نقش مضاعفی را در حل مسائل و گرفتاری‌های اساسی خانوار تحت حمایت ایفا کنیم.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد از سرپرستان خانوار تحت حمایت این نهاد سالمند هستند،افزود: افراد بالای ۶۰ سال تحت حمایت، به دلیل ازکارافتادگی و بیماری توانایی انجام کار و هیچ‌گونه فعالیتی را ندارند که با پرداخت مستمری و خدمات درمانی و دارویی تلاش می‌کنیم تا حداقل دغدغه‌های معیشتی آنها برطرف شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اردبیل با بیان اینکه توانمندسازی خانوار تحت حمایت یکی از رویکردهای مهم این نهاد در امر خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است، گفت: با شناسایی استعداد‌های مددجویان تحت حمایت درصدد هستیم شغل مناسب و پایدار را برای آنها ایجاد کنیم.

انتهای پیام/آ

 
 
 
https://dana.ir/1497131
ارسال نظر
نظرات