شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:35 منتشر شده در مورخ: 1398/04/02 شناسه خبر: 1497256
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد:
اجرای 1800 طرح اشتغال‌‌زایی بنیاد برکت در کرمانشاه
مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از اجرای 1800 طرح اشتغال‌‌زایی بنیاد برکت در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید جعفری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال اجرای فرآیند راه‌اندازی 1800 طرح اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه است.

وی افزود: این طرح‌ها تا چند ماه آینده تکمیل و به پایان می‌رسند و بهره‌برداری از این تعداد طرح اشتغال‌زایی، ایجاد بیش از 3 هزار فرصت شغلی را به دنبال دارد.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: از 1800 طرح اشتغال‌زایی مذکور، یک‌هزار طرح تا به امروز به بهره‌برداری رسیده و 800 طرح دیگر هم در شرف راه‌اندازی است و تا چند ماه آینده تکمیل خواهند شد.

جعفری خاطرنشان کرد: بر اساس این گزارش، پس از وقوع زلزله‌ی سرپل ذهاب، بنیاد برکت از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مأموریت یافت که اشتغال‌های روستایی از دست‌رفته در اثر زلزله را احیا کند. در این راستا و در اولین گام، 315 طرح اشتغال‌زایی در مناطق زلزله‌زده به‌خصوص برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شد. تسهیلات واگذارشده برای اجرای این طرح‌های اشتغال‌زایی به شکل بلاعوض بود.

به گفته این مسئول، در گام دوم و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و کمیته‌ امداد امام خمینی(ره)، ایجاد 500 طرح اشتغال‌زایی در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، تحت عنوان «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) در دستور کار قرار گرفت. این تعداد طرح اشتغال‌زایی با همکاری مشترک تسهیل‌گران بنیاد برکت و کارشناسان اشتغال کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.

وی بیان داشت: در گام سوم و پس از اجرای موفق این تفاهم‌نامه، با اضافه شدن متممی به آن، ایجاد یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور دیگر در تمام نقاط استان کرمانشاه هدف‌گذاری شد تا در قالب مدل اجتماع‌محور سحاب راه‌اندازی ‌شود. ‌

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: با طی شدن فرآیند شناسایی، آموزش و اعطای تسهیلات به متقاضیان، این تعداد طرح اشتغال‌زایی نیز تا چند ماه آینده به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

جعفری گفت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این 1800 طرح اشتغال‌زایی، بیش از 3 هزار فرصت شغلی در سراسر استان کرمانشاه ایجاد می‌شود. میزان اعتبار تخصیص‌یافته برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی، بالغ بر 1500 میلیارد ریال است.

وی اظهار داشت: با توجه به گسترش طرح‌های اشتغال‌زایی و تحت پوشش قرار دادن تمامی شهرستان‌ها و مناطق محروم استان کرمانشاه، بنیاد برکت در دومین دوره‌ی آموزش تسهیل‌گران اقتصادی و اجتماعی که در تیر ماه برگزار می‌شود، آموزش تعدادی تسهیل‌گر را برای استان کرمانشاه در دستور کار خود قرار داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: 1800 طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کرمانشاه در 20 رسته‌ شغلی از جمله پرورش دام سبک و سنگین، خیاطی، پرورش بوقلمون، صنایع دستی و ... ایجاد شده است.

جعفری تصریح کرد: بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم، نهضت اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار را در این مناطق راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1497256
ارسال نظر
نظرات