شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1398/04/04 شناسه خبر: 1497996
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
اقدام مثبت قوه قضائیه در ابلاغ اصل ۱۴۲ قانون اساسی بعد از ۴۰ سال
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی گفت : اصل ۱۴۲ قانون اساسی بعد از انقلاب در واقع حالت انفعالی به خود گرفته بود و عملا اجرا نمی شد رئیس قوه قضائیه اولین اقدامی که کردند دستور دادند سامانه ای طراحی شود که اموال مسئولین در آن سامانه ثبت و ضبط شود و مطابق آن آئین نامه اصل ۱۴۲ قانون اساسی را هم ابلاغ کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی کمالی پور عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ در رابطه با محورهای مورد حمایت از مواضع و اقدامات رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: در این ۴ ماه گذشته از حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه اتفاقات خوبی در حال شکل گیری است و امتیازاتی که وی نسبت به روسای قوه قضائیه دارد این است که از بدنه دستگاه قضایی هستند و اشراف کاملی نسبت به زوایای پنهان و آشکار این دستگاه دارند و از طرف دیگر پشتوانه حمایت رأی مردم را دارند و این می تواند گام های ایشان را در مقابل عملیاتی کردن ایده ها و طرح هایشان مستحکم تر کند.

وی به اصل ۱۴۲ قانون اساسی اشاره کرد و گفت : این اصل بعد از انقلاب در واقع حالت انفعالی به خود گرفته بود و عملا اجرا نمی شد رئیس قوه قضائیه اولین اقدامی که کردند دستور دادند سامانه ای طراحی شود که اموال مسئولین در آن سامانه ثبت و ضبط شود و مطابق آن آئین نامه اصل ۱۴۲ قانون اساسی را هم ابلاغ کردند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: وی ابتدا از خود و قوه قضائیه شروع کرد و مواردی که در بحث قضات وغیره انجام دادندبه مردم اعلام کردند و حسابهایی که می بایست زودتر از اینها شفاف سازی شوند به آنها پرداخت.

کمالی پور با اشاره به اینکه دستگاهی که در مقابل تهاجمات ایستاده و با فساد و رانت مبارزه می کند نباید این طور مورد بی مهری قرار گیرد، بیان داشت: حسابها را شفاف و به مردم اعلام کردند و از طرف دیگر در ساختارهای قوه قضائیه اقداماتی را انجام دادند که درصدی از پست های ستادی قوه را ادغام نمودند تا از افزایش حجم آن کاسته شود و همین چابک سازی در حوزه های عملیاتی و اجرایی چندین معاونت دستور ادغام داده شد.

وی با اشاره به اینکه وی به نظرات و دیدگاه ها مردم احترام خاص دارند، عنوان کرد: در این رابطه که مبارزه با فساد، رانت دغدغه امروز مردم هست نیز نگاه ویژه دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1497996
ارسال نظر
نظرات