شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: گرافیک
ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1398/04/05 شناسه خبر: 1498245

لزوم فروش تخفیف دار نفت در بورس/فتونیوز

لزوم فروش تخفیف دار نفت در بورس/فتونیوز
محمد شیریجیان با اشاره به هزینه های فروش نفت در دوران تحریم و تفاوت های آن با شرایط غیرتحریمی و همچنین هزینه‌های نگهداری نفت در کشتی‌ها و نفت‌کش‌ها گفت: اگر قرار باشد نفت را روی دریا ذخیره کنیم، آن را موقتا با تخفیف بفروشیم ارزشمندتر است.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  با توجه به این که از اردیبهشت ماه امسال آمریکا معافیت‌های تحریمی مشتریان نفتی ایران را لغو کرد، آمار فروش نفت ایران به شدت کاهش یافته است. ایران برای مقابله با این تحریم‌ها، تصمیم به ایجاد بورس نفت گرفت. هدف اصلی از طراحی بورس نفت، ایجاد فضایی برای شکستن سد تحریم‌های نفتی آمریکا بود. البته انتظارات از بورس نفت در ابتدای کار مقداری مبالغه آمیز بود و باید به نوپا بودن این بازار توجه داشت. عدم خرید نفت در چند عرضه، نباید به مثابه شکست این راهکار تلقی شود. بلکه باید به فکر چاره ای برای حل مشکلات پیش روی این بورس بود.

در این راستا محمد شیریجیان، دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: اخبار دقیقی در دست نیست، اما طبق اخبار غیررسمی متوسط فروش نفت روزانه 400 تا 500 هزار بشکه است. یعنی اگر مصرف داخل را از آن کسر کنیم، تقریبا یک میلیون و پانصد هزار بشکه نفت مازاد داریم.

وی در ادامه افزود: میعانات گازی هم که در پارس جنوبی تولید می‌شود، وضعیت مناسبی ندارد. تولید میعانات گازی با تولید نفت از میادین نفتی تفاوت دارد و نمی توان تولید آن را کنترل کرد. با توجه به مازاد تولید نفت و میعانات گازی، مقدار قابل توجهی از این تولیدات متاسفانه به واسطه فروش کم، در نفت‌کش‌ها و شناورها در خلیج فارس مانده است.

 

https://www.dana.ir/1498245
ارسال نظر
نظرات