شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1398/04/09 شناسه خبر: 1499351
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

اجرای طرح نشاط معنوی در ۴۹ بقعه استان مرکزی/جایگاه امامزادگان باید به‌درستی برای مردم تبیین شود

اجرای طرح نشاط معنوی در ۴۹ بقعه استان مرکزی/جایگاه امامزادگان باید به‌درستی برای مردم تبیین شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۴۹ بقعه شاخص این استان میزبان طرح نشاط معنوی تابستانی ویژه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان و نونهالان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام حسین دلاوری کل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی امروز در نشست خبری "طرح نشاط معنوی و بزرگداشت امام زادگان" گفت: یکی از کار ویژه‌های مهم سازمان اوقاف طرح نشاط معنوی است که هم‌زمان با تعطیلی مدارس در مقاطع گوناگون برای نوجوانان و جوانان در سطح بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

دلاوری با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی امسال همانند سال‌های گذشته در ۴۹ بقعه متبرکه برگزار می‌شود اظهار کرد: این طرح در ۵ بقعه متبرکه در اراک، تفرش۲، خمین۴، زرندیه ۲، ساوه ۸ بقعه سطح ۱و ۱۲ بقعه سطح ۲ ، شازند ۳، فراهان ۳، آشتیان ۳، دلیجان ۳ و ... از ۱۳ تیرماه تا پایان مردادماه در قالب طرح اوقات فراغت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جهت جلوگیری از موازی کاری و هزینه‌های سرسام‌آور این برنامه به‌صورت مشارکتی با دستگاه‌های دیگر اجرا خواهد شد.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی بیان کرد: برای اجرای این طرح ۳۰ نفر از مبلغان از استان قم و ۳۰ مبلغ بومی که به‌طور مستمر در استان فعالیت دارند در این طرح انجام‌وظیفه می‌کنند.

دلاوری با اشاره به اینکه بقاع متبرکه ازنظر گردشگری این ظرفیت را دارند که برنامه‌های اردویی متنوعی برای نوجوانان و جوانان برگزار کنند افزود: کلاس‌های محتوایی با موضوعات مهدویت و مسائل فرهنگی در قالب کلاس‌های متنوع هنری، آموزشی و فرهنگی برگزار می‌شود.

وی پرداختن به موضوع سبک زندگی را یکی از اولویت‌های مهم سازمان عنوان کرد و گفت:  در سنوات گذشته برنامه‌های متنوعی برای خانواده‌ها برگزارشده است.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی بیان کرد:۱۷ مربی خواهر و برادر در این حوزه آموزش تخصصی لازم را دیده‌اند که در برنامه‌های نشاط معنوی از این اساتید استفاده خواهیم کرد.

دلاوری اضافه کرد: بقاع متبرکه یک ظرفیتی عظیم برای بروز دادن استعدادهای نوجوانان و جوانان را ایجاد می‌کند که می‌تواند خلأهای آموزشی مدارس را پر کند.

جایگاه امامزادگان باید به‌درستی برای مردم تبیین شود

وی ادامه داد: موضوع مهمی دیگری که در تقویم رسمی کشور ثبت‌شده بحث تکریم و پاسداشت بقاع متبرکه و امام زادگان است که در پنجم ذی‌القعده است، امروز یکی از هجمه‌های دشمن به امام زادگان است که ما باید تکریم اولاد فاطمه زهرا(س) را مدنظر داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی بابیان اینکه باید عظمت و جایگاه امام زادگان را برای نسل جوان تبیین کنیم ادامه داد: امروز در تمامی ادیان شاهد این هستیم که بزرگداشت و تکریم بزرگان علم و فرهنگ و کسانی که در پیشرفت جامعه نقش داشتند بسیار چشمگیر است.

وی ادامه داد: عده‌ای تحت عنوان غرب‌گرا و عده‌ای هم متعصب به ضد ارزش‌های اسلامی به این تخریب‌ها دامن می‌زنند و پاسداشت بزرگان علم و دین را مورد تمسخر قرار می‌دهند.

دلاوری افزود: امام زادگان علاوه بر اینکه فرصتی برای زیارت هستند بلکه کانونی برای مردم برای آموختن انسان‌دوستی و اخلاق نیک است و ازنظر روانشناسی در این کانون‌ها انرژی و اندیشه‌های مثبت فراوان است و یک نقطه اتصال برای جان‌ودل محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1499351
ارسال نظر
نظرات