شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1398/04/13 شناسه خبر: 1500571
معاون حمایت اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی:
سرپرستی ۲۶۰ خانوار مددجوی خراسان شمالی بر دوش دختران است/زنانه شدن فقر به علت دستمزدهای بسیار پایین
معاون حمایت و سلامت اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی، 260 خانوار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان به علت فوت و یا بیماری والدین توسط دختران اداره می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید خوجانی، معاون حمایت و سلامت اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با گرامی داشت روز ولادت حضرت معصومه و روز دختران اظهار کرد: در خراسان شمالی 43 هزار و 981 خانوار تحت پوشش این اداره کل هستند و از خدمات این اداره کل برخوردار می شوند.

خوجانی افزود: از این تعداد خانوار اشاره شده، سرپرست 23 هزار خانوار با زنان است و  260 خانوار توسط دختران سرپرستی می شوند.

وی عنوان کرد: فوت والدین، بیماری والدین و یا زندانی بودن پدر خانواده موجب شده است که سرپرستی 520 دختر در 260 خانوار بر عهده دختران باشد.

خوجانی یادآور شد: نیمی از 260 خانوار با سرپرستی دختران در شهرها و نیمی دیگر از آنان  در روستاهای استان ساکن هستند.

وی در ادامه درباره دغدغه های این دختران سرپرست خانواده اظهار کرد: تامین معاش خانواده، فقدان مهارت های شغلی، نگرش منفی جامعه به این خانواده ها و این دختران و به دنبال آن بروز مشکلات روحی از جمله مهمترین دغدغه های این دختران سرپرست خانواده هستند.

وی همچنین به بحران دخترانه و زنانه شدن فقر در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: اغلب زنان و دختران سرپرست خانواده برای تامین معاش زندگی مجبور می شوند که به مشاغل خدماتی با کمترین درآمدها نیز روی بیاورند.

معاون حمایت و سلامت اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی تصریح کرد: این مسئله موجب بروز دخترانه و زنانه شدن فقر در جامعه به ویژه در این قشر مددجویی شده است.

با این وجود، وی اعلام کرد: اداره کل کمیته امداد استان هر ساله برای این زنان و دختران سرپرست خانوار تحت پوشش خود خدماتی از جمله برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای، اعطای تسهیلات اشتغالزا، کمک هزینه تحصیل فرزندان در این خانواده ها، کمک هزینه درمان و اعطای مستمری را ارائه می دهد.

وی همچنین افزود: با توجه به اینکه سازمان کمیته امداد کشور نوع خدمات رسانی ها را به این گروه از مددجویان تحت پوشش خود را به روز کرده است، در همین راستا، ارائه خدمات مشاوره ای، خدمات فرهنگی، ارائه جهیزیه، ارائه کمک معیشت مرحله دوم از محل یارانه ها و ارائه مهارت های اشتغالزا به آنان را نیز به لیست خدمات خود به این گروه از مددجویان اضافه کرده است.

خوجانی خاطر نشان کرد: اداره کل کمیته امداد استان 60 نوع مهارت شغلی را در قالب برگزاری دوره های آموزشی از جمله قالی بافی، گلیم بافی، تابلو فرش بافی و خیاطی را هر ساله به زنان و دختران سرپرست خانواده های تحت پوشش خود ارائه می دهد.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1500571
ارسال نظر
نظرات