شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1398/04/16 شناسه خبر: 1501259
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مانه و سملقان مطرح کرد:
ساخت ۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده مانه و سملقان در طرح "جهاد همبستگی ملی"
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مانه و سملقان با اشاره به اجرای طرح جهاد همبستگی ملی در شهرستان مانه و سملقان، همزمان با سراسر کشور، گفت: مناطق محرومی که منازل آن در جریان بارندگی شدید و سیلاب فروردین ماه امسال دچار تخریب شده اند، در طرح جهاد همبستگی ملی که توسط سازمان بسیج سازمان بسیج مستضعفین در حال اجرایی شدن است، ساخته خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح‌الله محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با عصر اترک با اشاره به آغاز اجرای طرح جهاد همبستگی ملی در شهرستان مانه و سملقان، همزمان با سراسر کشور، گفت: مناطق محرومی که منازل آن در جریان بارندگی شدید و سیلاب فروردین ماه امسال دچار تخریب شده اند، در طرح جهاد همبستگی ملی که توسط سازمان بسیج سازمان بسیج مستضعفین در حال اجرایی شدن است، ساخته خواهند شد.

وی با اشاره به برخی از آسیب دیدگان این حادثه که مددجوی کمیته امداد و یا بهزیستی هستند، خاطرنشان کرد: این افراد که از پول خودشان و یا از تسهیلات بانک مسکن، ساخت و یا تعمیر منازل خود را شروع کرده و در حالت نیمه ساخت مانده اند، تحت پوشش طرح همبستگی ملی قرار خواهند گرفت.

محمـدی ادامه داد: در این طرح هر مسجد مسئولیت کمک به ساخت یک منزل مسکونی را تا جایی که کمک های مردمی برسد، برعهده خواهد گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مانه و سملقان اضافه کرد: اعزام گروه های جهادی برای تکمیل طرح های مربوطه نیز از اقداماتی است که بسیج در این طرح انجام خواهد داد.

وی با اشاره به تفاهم انجام شده بسیج با بهزیستی و کمیته امداد برای اجرای این طرح، اظهار کرد: محدوده اجرای این طرح در مناطق مرزی و نیز سراسر شهرستان پراکندگی داشته و تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد یافت.

محمـدی با بیان اینکه در این طرح از ظرفیت گروه های جهادی استفاده خواهد شد، گفت: علاوه بر اینکه برای استقرار گروه های جهادی در این مناطق، سپاه استان، بسیج سازندگی و دانشجویی همکاری خواهند کرد، دستگاه های اداری شهرستان نیز مسئولیت هایی را بر عهده دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مانه و سملقان با اشاره به اینکه کلیه ظرفیت این طرح به جمع آوری کمک های نقدی برای ساخت منازل آسیب دیده محدود نشده و طرح مورد نظر جنبه جریان سازی خواهد داشت، تاکید کرد: مهمترین هدف این طرح، احیای نقش برجسته مسجد در کمک به محرومین جامعه است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1501259
ارسال نظر
نظرات