شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: مذهبی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1398/04/17 شناسه خبر: 1501551
پرواز نخستین گروه حجاج ایرانی به سرزمین وحی از فرودگاه امام خمینی
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در جلسات و مذاکراتی که با کشور عربستان در حوزه حج داشتیم تلاش شده است، خدمات در حوزه حج زیر سایه تعاملات سیاسی دو کشور نباشد و تا کنون موارد خوب پیش رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا رشیدیان امروز در مراسم بدرقه نخستین گروه زائران حج تمتع 1398 در ترمینال‌‌گالری سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران با تـأکید بر اینکه عزت، کرامت و آرامش زائران از اولویت‌های سازمان حج و زیارت است، افزود: تلاش می‌کنیم حجی توأم با آرامش و روان برای زائران فراهم باشد.

وی ادامه داد: کشور عربستان در مذاکرات و مقدمات این سفر تلاش کرد خدمات در حوزه حج زیر سایه تعاملات سیاسی دو کشور نباشد و تا کنون موارد نیز پیش رفته است.
 
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حج عبادتی جمعی و در حرکت است، در این سفر ممکن است مشکلاتی رخ دهد. اقامت در عرفات و منا زندگی اردویی است، سختی‌هایی دارد اما باید بهره‌مندی از این سفر بالا باشد.
 
رشیدیان ادامه داد: تلاش شده است زمان اقامت زائران بیش از 35 روز نباشد اما با توجه به اینکه برخی پروازها جابه‌جا می‌شود، احتمال دارد، اقامت برخی از زائران بیش از 35 روز باشد.
 
وی یادآور شد: ضرورت آگاهی و حساسیت‌ها و تعاملات با حجاج دیگر مهم است و مدیران کاروان‌ها باید به این موضوع توجه کنند.
 
رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: زائران توجه کنند، به هیچ عنوان اشیایی که روی زمین یافته می‌شود را بر ندارند و یا بین صفوف نماز تردد نکنند.
 
وی اظهار داشت: همه مقدمات کار در حوزه اقامت، حمل و نقل، بهداشت و درمان و تدارکات انجام شده است و امروز همه در مدینه آماده استقبال از زوار هستند .
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1501551
ارسال نظر
نظرات