شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1398/04/19 شناسه خبر: 1502425
در نشست مشترک استاندار خراسان رضوی و سر وزیر ایالت "سند" پاکستان مطرح شد؛
برای رفع موانع احداث خط لوله صلح تلاش می‌کنیم/ اهمیت صادرات گاز ایران
سروزیر ایالت سند پاکستان با تأکید بر اهمیت صادرات گاز ایران گفت: در پی آن هستیم که موانع احداث خط لوله صلح برطرف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشهدپیام، علی‌رضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی صبح امروز در دیدار سروزیر ایالت سند پاکستان به منظور امضای تفاهم نامه همکاری اقتصادی ضمن اشاره به روابط مطلوب فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایران و پاکستان در طول تاریخ گفت: روابط این دو کشور همواره بر اساس حسن همجواری بوده است.

وی افزود: سعی شده که رفاقت و دوستی بین دو کشور به رغم عدم تمایل برخی کشورها حفظ شود.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ظرفیت معادن سنگ آهن استان خراسان رضوی حدود 10 میلیون تن در سال است.

وی افزود: تعداد زائران و گردشگران ورودی به مشهد سالانه 15 درصد افزایش می یابد.

رزم‌حسینی با اعلام رتبه نخست تا چهارم در تولید 10 محصول تصریح کرد: استان خراسان رضوی دارای حدود یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی است.

وی افزود: خراسان رضوی با تولید سالانه 250 تن زعفران رتبه نخست جهانی را در تولید این محصول داریم.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان رضوی یکی از بزرگترین استان های ایران به شمار می‌رود و سالانه از حدود 30 میلیون زائر داخلی و خارجی بارگاه منور امام رضا(ع) میزبانی می‌کند.

وی افزود: بر اساس تأکید رئیس جمهور به استانداران مرزی مقرر شد که به صورت مستقیم با مسئولان کشورهای همسایه روابط نزدیک برقرار کرده و در جهت توسعه بیش از پیش مناسبت تلاش کنند.

رزم‌حسینی گفت: برای توسعه همکاری ها در زمینه تهاتر کالا، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، برگزاری نمایشگاه های اقتصادی و راه اندازی صنایع مشترک آمادگی لازم در استان وجود دارد.

در پی آن هستیم که موانع احداث خط لوله صلح برطرف شود

مراد علی شاه، سروزیر ایالت سند پاکستان در ادامه این دیدار با بیان اینکه پاکستان و ایران دو کشور برادر هستند اظهار کرد: برای گسترش روابط بین دو کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی با اعلام این مطلب که هدف اصلی سفر به مشهد مقدس زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) بود افزود: فرصتی شد که بتوانیم با مسئولان استان خراسان رضوی هم دیدار داشته و زمینه گسترش روابط فراهم شود.

مراد علی شاه ضمن تأکید بر اهمیت صادرات گاز ایران تصریح کرد: امیدوار هستیم در سفر به خراسان رضوی، برای گسترش روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گام های بسیار خوبی برداشته شود.
وی افزود: در پی آن هستیم که موانع احداث خط لوله صلح برطرف شده و زمینه توسعه روابط تجاری بین مشهد و کراچی فراهم شود.

گفتنی است در جریان این دیدار، تفاهم نامه همکاری مشترک اقتصادی در زمینه های سرمایه گذاری، برگزاری نمایشگاه های تخصصی و تهاتر کالا به امضا رسید.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1502425
ارسال نظر
نظرات