شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1398/04/22 شناسه خبر: 1502540
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد
ضرورت سوق‌دادن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های مهارتی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعاتی از جمله تامین منابع انسانی، مالی، توسعه فضاهای آموزشی را رصد کرده و برای برطرف کردن تلاش می‌کینم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، فریده اولاد قباد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دو مقوله آموزش عمومی و آموزش عالی در استان‌ها بازدیدهایی دارد که توفقی شد طی سفر دو روزه در خراسان‌جنوبی حضور داشته باشیم.

 

وی افزود: بازدیدهای امروز در حوزه آموزش عالی بود و از دانشگاه‌های مرکز استان بازدید داشتیم و شاهد طرفیت‌های خوبی از نظر فضای فیزیکی و جذب دانشجو در خراسان‌جنوبی بودیم.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کنار ظرفیت‌ها دغدغه‌هایی وجود دارد و مطرح می‌شود که باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شود.

 

اولاد قباد با اشاره به اعتباراتی که از سوی سازمان برنامه و بودجه در بودجه سنواتی تخصیص داده شده اما شاید کامل پرداخت نشده، گفت: پگیری‌های لازم را برای پرداخت اعتبارات به صورت کامل خواهیم داشت.

 

وی تصریح کرد: بودجه سال جاری بودجه انقباضی است و در شرایط جنگ اقتصادی نیز قرار گرفته‌ایم. جنگی نابرابر و ظالمانه که با خروج ترامپ از برجام برای ما ایجاد شد اما کشور ایران در گذشته نیز شرایط سختی را گذرانده و از این شرایط نیز عبور خواهد کرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اهالی خراسان‌جنوبی با در اختیار داشتن فضاهای علمی و آموزشی که دارند می‌توانند در پیشرفت و توسعه کشور اثرگذار باشند و ما مسئولان نیز وظیفه داریم مسائل را در کمیسیون پیگیر باشیم.

 

اولادقباد با اشاره به اینکه ازحوزه‌های آموزش عمومی نیز بازدید خواهیم داشت، گفت: موضوعاتی از جمله تامین منابع انسانی، مالی، توسعه فضاهای آموزشی را رصد کرده و برای برطرف کردن تلاش می‌کینم.

 

وی با اشاره به بازدید از مراکز فنی و حرفه‌ای مرکز استان، گفت: باید سعی کنیم دانش آموزان را به سمت و سوی رشته‌های مهارتی سوق دهیم.

 

نقش زنان در تولید ناخالصی کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازید از فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند، بیان کرد: زنان می‌توانند در تولید ناخالصی کشور نقش مهمی داشته باشند و رسالت خطیر دولت بازارآفرینی و بازاریابی در این حوزه است.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این سفر دستاوردهای خوبی برای خراسان‌جنوبی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1502540
ارسال نظر
نظرات