شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1398/04/20 شناسه خبر: 1502615
رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی کشور:
بی حجابی در فضای مجازی؛ یک چالش دینی و فرهنگی است/ بدحجابی و تنوع‌ طلبی آرامش روانیِ زن را تخریب می‌ کند
رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی کشور گفت: بدحجابی زن علاوه بر اینکه آرامش روانی وی را سلب می‌ کند، عاملی جهت تزلزل بنیان خانواده‌ ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی بوجود آمده است، بسیاری از کارکردهای خانواده ها را دچار اختلال کرده است.

بحران بی حجابی در فضای مجازی که مدت زیادی نیست خود را به عنوان یک چالش دینی و فرهنگی نشان می دهد، کمتر از یک دهه، پس از شکل گیری اولین شبکه های اجتماعی بروز یافته است.

روزانه هزاران محتوای تصویری، صوتی و نوشتاری در خصوص عفاف و حجاب در فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی منتشر می‌شود که هدف اصلی آن، کمرنگ‌ کردن ارزش‌ های اسلامی و رفتارهای سنتی و ریشه‌ دار مسلمانان در موضوع حجاب و عفاف است.

بی‌ حجابی و بد حجابی در جامعه اسلامی ایران، معضلی است که در سال‌ های اخیر با تمرکز دشمنان بر جنگ نرم و تبلیغات گسترده در فضای مجازی، ابعاد بزرگتری به خود گرفته است.

حضور گسترده معاندان اسلام و انقلاب در فضای مجازی، جوسازی و فضاسازی علیه مقوله حجاب، باعث شده تا ذهن کودکان و نوجوانان حاضر در این فضاها، به استدلال‌ های غلط، نسبت به ارزش‌ های اسلامی آلوده شود.

موضوعی که این شبکه گسترده تبلیغاتی به ظرافت بر آن تمرکز کرده است، شکستن ارزش و منزلت امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر و تعبیر آن به اقدامات قهری و خشونت‌ آمیز علیه آزادی انسان خواهد بود.

کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" می گوید: فضای مجازی اساسا فضای تربیت است، به این معنا که وقتی افراد در این فضا قرار می گیرند خواسته یا ناخواسته در چارچوبی حضور پیدا می کنند که برای آن شبکه یا مجموعه نوشته شده است.

روح الله مومن نسب افزود: وقتی در اینستاگرام با محتوای غیر اخلاقی و غیر عرف مواجه می شوید در برخورد اول از آن محتوا بدتان می آید اما رفته رفته این محتواها برایتان عادی می شود و طولی نمی کشد که فرد راضی می شود حتی آن فعل غیر اخلاقی را خودش انجام دهد.

رئیس مرکز آموزش سواد فضای‌ مجازی با بیان اینکه عیاشی در جامعه حاصل بی حیایی و عریانی در فرهنگ غرب است، افزود: فعالیت کردن در شبکه های اجتماعی ای که مدیریت آن توسط شبکه های خارجی و اسراییلی انجام می شود و جذابیت هایی که در این شبکه ها وجود دارد افراد را مجذوب خود کرده و باعث از بین رفتن حریم بین محرم و نامحرم در پوشش شده است.

این کارشناس با تاکید بر اینکه بی حیایی در غرب به ارزش تبدیل شده است، عنوان کرد: رشد بی حیایی در کشورهای غربی طی قرون وسطی و پس از آن حاصل زندگی سکولار است و در این سبک زندگی افراد مسئولیتی نسبت به یکدیگر نمی پذیرند و مسئولیت را به دوش حکومت می اندازند در نتیجه در این نوع زندگی فردمحوری، لذت گرایی و سودجویی شکل می گیرد و حاصل این فرآیند کمرنگ شدن حریم است.

رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی تاکید کرد: زمانیکه عده ای از دولتمردان وابسته به فرهنگ غرب یا بزرگ شده در فرهنگ غرب روی کار آمدند و افکار عمومی جامعه را تحت تاثیر شبکه های مجازی ای قرار دادند که تحت تاثیر هیچ قانون، عرف و ارزشی نیستند، رفته رفته مردم به این فضاها عادت کردند و کانون خانواده آسیب دید.

وی با بیان اینکه بی حیایی در جامعه محصول از بین رفتن حیاست، اذعان داشت: بزرگترین بانوی اسلام ؛ حضرت فاطمه زهرا (س) در نوک قله حریم و حیا بود و در مقابل بانوانی را در اینستاگرام که پرورش یافته فضای مجازی هستند می بینیم که حیا در آنها از بین رفته است، در صورتی که یک غیر مسلمان نیز با نگاه نامحرم حیا دارد بنابراین اگر توجه مان به هوای نفسانی نباشد ناخوداگاه در آسیب های فضای مجازی غرق می شویم.

مومن نسب در ادامه یادآور شد: دختری که در شبکه های اجتماعی عکس برهنه یا نیمه برهنه خود را برای جذب فالور و خودنمایی به اشتراک می گذارد در جامعه غربی و اسلامی به این زن به عنوان یک زن هرزه نگاه می کنند زیرا حیا باعث ارتقای شخصیت زن می شود.

کارشناس فضای مجازی با تاکید بر اینکه انسان فطرتا حیا دارد، خاطر نشان کرد: بدحجابی زن علاوه بر اینکه آرامش روانی وی را سلب می‌کند، عاملی جهت تزلزل بنیان خانواده‌ه است بنابراین حیا، عفاف و حجاب بیش از اینکه برای جامعه منفعت داشته باشد برای آن فردی منفعت دارد که به این باور اعتقاد داشته باشد.

رئیس ستاد عفاف‌ و حجاب در فضای‌ مجازی در پایان گفت: فضای مجازی بر فرهنگ حجاب و عفاف تاثیر می گذارد و اگر افراد بدون آگاهی و بصیرت در این فضاها فعالیت کنند ناخودآگاه درگیر آسیب های فضای مجازی می شوند در حالی که دشمن میلیاردها ریال برای از بین رفتن حیای بانوان ایرانی هزینه کرده است بنابراین بانوان با هشیاری حربه های دشمن را نقش برآب کنند.

الهه ملاحسینی

انتهای پیام/

http://dana.ir/1502615
ارسال نظر
نظرات