شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:59 منتشر شده در مورخ: 1398/04/20 شناسه خبر: 1502725
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خبرنگاران از امنیت شغلی برخوردار نیستند/ 3 هزار خبرنگار تحت پوشش بیمه هستند

خبرنگاران از امنیت شغلی برخوردار نیستند/ 3 هزار خبرنگار تحت پوشش بیمه هستند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قبول داریم که خبرنگاران از امنیت شغلی برخوردار نیستند گفت: تاکنون 3 هزار خبرنگار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و به دنبال افزایش این سهمیه بهستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشهدپیام، نشست خبری محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز در هتل فرهنگ و هنر مشهد با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در پی شغل هستند نباید در خبرنگاری فعالیت داشته باشند و دنیای خاص خودش را دارد، البته دنیای خبرنگاری شیرینی خودش را دارد به شرط اینکه به مهارت تبدیل شود اما قطعا باید به عنوان شغل دوم به آن نگاه شود.

خدادی با اشاره به اینکه کار رسانه ارضا کننده روح انسان‌ها است و انتخاب خوبی است لذا بازنشستگی و پایان ندارد گفت: به دلیل افزایش نامهربانی انسان در این روزها درپی مهربانی است چراکه این روزها مورد تهدید و تحریم ها قرار می گیرد و مورد ضربه و صدمه قرار می گیرد.

وی افزود: مهربانی از آموزه ها و تعالیم اهل بیت(ع) است و شهر مشهد کانون‌های ترویج مهربانی است که باید تأمین، ترویج و مخابره شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: سیاست برای انسانی سازی جامعه آمده است تا انسان را به نقطه زندگی مشترک برساند و کرمت نباید محدود به این ایام شود و در پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید به این منشأ احساس خوب توجه بیشتر در راستای بازتعریف مهربانی و آسیب های نامهربانی شود.

وی در پاسخ به سوال موضوع توهین معاون شهردار به جامعه خبرنگاران و وزارت ارشاد آیا شکایت می کند افزود: کسی توهین از جانب مسئولان خصوصا چهره های فرهنگی را نمی پذیرد و باید با ادبیات مناسب پاسخگویی صورت بگیرد البته سازوکاری برای طرح موضوع حقوقی در این زمینه وجود ندارد اما عذرخواهی صورت گرفته و قبول اشتباه انجام شده لذا باید اساس کار اصلاح امور باشد تا مسیر اشتباه تکرار نشود.

خدادی تصریح کرد: تشکیل نظام صنفی خبرنگاران در حال انجام است و بیمه خبرنگاران هم باید از طریق رسانه‌ها پیگیری شود و سامانه‌ای هم در سازمان تامین اجتماعی جهت بیمه خبرنگاران فعال شده است.

وی ضمن اشاره به فعالیت صندوق حمایت از خبرنگاران در بحث بیمه تکمیلی افزود: تاکنون 3 هزار خبرنگار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و به دنبال افزایش این سهمیه بهستیم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: قبول داریم که خبرنگاران از امنیت شغلی برخوردار نیستند و تمام تلاشمان را برای رفع این مشکلات آن‌ها در حوزه‌های مسکن، معیشت، بیمه است.

وی با بیان اینکه در سال 98 تعداد 3 هزار خبرنگار در سراسر کشور بیمه خواهند شد افزورد: خبرنگار بیشترین و بالاترین خدمت را در جامعه دارد و در تمامی صحنه‌های تلخ و شیرین از جمله سیل، زلزله، انفجار حضور دارد و نقش اول را ایفا می کند.

خدادی گفت: بحث توزیع کاغذ در میان رسانه‌های مکتوب با ارز آسان و دولتی با قیمت 4200 تومان طبق سهمیه تقسیم می‌شود و در بحث ارز نیمایی هم به‌علت گرانی‌ها و با قیمت 7500 تومان عرضه می‌شود محدودیتی وجود ندارد.

وی با اشاره به پیگیری موضوع افزایش سهمیه کاغذ با ارز دولتی افزود: معادل 200 تن کاغذ در اختیار رسانه‌های مکتوب قرار گرفت و اختصاص 3 هزار تن دیگر در دستور کار است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: باتوجه به اقتصاد رسانه بر اساس عرضه و تقاضا باید در بحث محتواهای رسانه‌ای سوژه‌یابی خوبی در موضوعات مختلف شود و منحصر به همایش و مراسم‌ها نباشد.

وی ضمن بیان رویکرد اطلاعرسانی مطبوعات افزود: امروزه رسانه‌های نوین هم در کنار رسانه‌های قدیمی هستند و شاهدیم که عموم مردم از طریق موبایل و گروه‌ها، شبکه‌ها و کانال‌های رسانه‌ای پیام‌رسان‌ها اخبار روز را پیگیر هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1502725
ارسال نظر
نظرات