شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:57 منتشر شده در مورخ: 1398/04/20 شناسه خبر: 1502733
مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی خبر داد:

احداث و مرمت 550 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده توسط جهادگران خراسان رضوی

احداث و مرمت 550 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده توسط جهادگران خراسان رضوی
محمد روحانی گفت: تعداد ۴۰۰ واحد مرمت و ۱۵۰ واحد برای سیل‌زدگان استان گلستان توسط بسیج سازندگی خراسان رضوی احداث شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد روحانی، مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: سپاه پس از مرحله بحران سیل وارد مرحله دوم که ساخت و مرمت منازل سیل‌زدگان شده است که در این مرحله در قالب طرح جهاد همبستگی عملیات مرمت و احداث ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان کل کشور را آغاز کرد.

وی افزود: سهم سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در این طرح، ۱۰۰۰ واحد است که از این تعداد ۴۰۰ واحد مرمت و ۱۵۰ واحد برای سیل‌زدگان استان گلستان توسط سپاه امام رضا(ع) که معین سپاه گلستان می باشد، احداث شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی ادامه داد: در این مرحله سازمان بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) فهرستی بالغ بر ۲۰۰۰ واحد که توسط بنیاد مسکن شناسایی شده بود دریافت کرده و در قالب چندین تیم شناسایی در محل شهرستان گنبدکاووس کار خود را آغاز کرد.

روحانی تصریح کرد: پس از بررسی چند روزه فهرستی در حدود ۱۵۰ نفر افراد نیازمند با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و سپس افراد ضعیف را شناسایی شده و کار خود را با چند تیم از گروه‌های جهادی آغاز کرد.

وی بیان کرد: بسیج سازندگی خراسان رضوی پس از خرید مصالح در روستاهای بی‌بی شیروان ،قوچ مراد و سرپل مرمت را شروع و در بازه حدود ۱۵ روزه ۵۰ منزل را مرمت و تکمیل جهت بهره‌برداری مددجویان تحویل آنان داد و در حال حاضر حدود ۵۰ منزل جهت مرمت در دست اقدام و تا چند حدود ۱۰ روز آینده تحویل مددجویان می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین جهت ساخت منازل مددجویان بهزیستی ۳۵ نفر توسط بهزیستی شهرستان معرفی‌شده و شناسایی توسط کارشناسان سازمان بسیج انجام و پی‌کنی آن جهت فونداسیون شروع شده است.

روحانی با بیان اینکه در حال انعقاد تفاهم با کمیته امداد جهت احداث حدود ۵۰ منزل مسکونی برای مددجویان گنبدکاووس هستیم، افزود: حدود ۲۰ مورد احداث منزل مددجویان عادی با اولویت افراد ضعیف نیز در دستور کار است و شناسایی آن انجام شده و تفاهم با اکثر مالکین صورت گرفته که انشاالله طی چند روز آینده عملیات اجرایی آن انجام می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1502733
ارسال نظر
نظرات