شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1398/04/22 شناسه خبر: 1503053
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

جشنواره مطبوعات فضایی برای رقابت بین خبرنگاران باشد

جشنواره مطبوعات فضایی برای رقابت بین خبرنگاران باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: تلاش شده است تا جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان،فضایی برای رقابت بین خبرنگاران زنجان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه کرباسی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ،اظهار داشت: جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان زنجان امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده از سوی خانه مطبوعات استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تلاش شده است تا این جشنواره فضایی برای رقابت بین خبرنگاران استان زنجان باشد، بیان داشت: هر سال میزان پیشرفت رسانه ها مورد بررسی قرار گرفته و نقاط ضعف نیز مورد توجه قرار می گیرد.

این مسئول بیان داشت: تاکید ما برگزاری اصولی و زیربنایی جشنواره مطبوعات است که مجری و برگزار کننده آن خانه مطبوعات استان زنجان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تلاش می شود جشنواره مطبوعات استان حمایت و هدایت شود تا در ملی و جهانی برگزار شود.

کرباسی با بیان اینکه تاکید داریم از داورهای سطح بالا برای داوری جشنواره مطبوعات زنجان استفاده شود، بیان داشت: اگر نقطه ضعفی وجود دارد باید با برگزاری کلاس های آموزشی و ورک شاپ های خبر نویسی این نقاط ضعف برطرف شود.

وی با اشاره به آمار کم آثار رسیده در بخش های کاریکاتور و طنز در سال گذشته، افزود: تلاش می کنیم این نقاط ضعف پیگیری شود.

این مسئول بیان داشت: تلاش داریم در کنار برگزاری این جشنواره شاهد رقابت سالم در بین خبرنگاران استان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برضرورت برجسته سازی نقاط قوت جشنواره مطبوعات استان تاکید کرد و گفت:خانه مطبوعات می تواند در این زمینه نقش موثری داشته باشد.

به گزارش موج رسا، فراخوان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان منتشر شده است و خبرنگاران می توانند آثاری که در بازه زمانی یک تیر ۹۷ تا ۳۱ خرداد امسال در یکی از نشریات، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری استان و نشریات سراسری (ویژه استانی) منتشر شده است، در این جشنواره شرکت کنند.

بخش‌های اصلی این جشنواره در ۱۰ بخش مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس (خبری، غیر خبری)، خبر، گزارش (خبری، تحلیلی)، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه آرایی، طنز مکتوب و طرح و کاریکاتور است.

همچنین بخش‌های موضوعی این جشنواره نیز شامل عناوین رونق تولید، حقوق شهروندی، ایثار و شهادت، دین و معنویت، حجاب و عفاف، ورزش و نشاط اجتماعی، خانواده و سبک زندگی، آب، محیط زیست، چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی (طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد، فساد اداری، بیکاری، فقر) و مسائل جوانان در استان است.

هر متقاضی مجاز به شرکت در ۳ بخش از جشنواره است و در هر بخش می‌تواند حداکثر تا ۲ اثر را در سامانه جشنواره بارگذاری کند که در مجموع ۶ اثر از هر نفر پذیرفته می‌شود.

از متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت zanjan.pressfestival.irآثار خود را تا 22 تیرجاری بارگذاری کنند.

آیین اختتامیه جشنواره، ۱۷ مردادماه همزمان با روز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه استان و مسئولان استانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503053
ارسال نظر
نظرات