شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1398/04/22 شناسه خبر: 1503228
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

هیچ مورد انسانی از بیماری تب کریمه کنگو در زنجان مشاهده نشده است

هیچ مورد انسانی از بیماری تب کریمه کنگو در زنجان مشاهده نشده است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان‏ گفت: هیچ موردی انسانی از بیماری تب کریمه کنگو در زنجان مشاهده نشده است‏.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو اظهار کرد: ما در استان زنجان هیچ مورد انسانی از این بیماری را نداشتیم.

وی با بیان اینکه برخی از دامهای از استان آلوده به این بیماری هستند، ابراز کرد: مردم باید گوشت خریداری شده باید 24 ساعت پیش سرما را گذرانده باشد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بعد از ذبح دام تا مصرف گوشت 24 ساعت ماندگاری در سرما نیاز است، عنوان کرد: اکنون این موضوع با پیگیری‌های ما و دستورات دامپزشکی استان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: کسانی که به صورت قربانی و برای مصرف دامی را ذبح می‌کنند نیز باید توجه داشته باشند که گوشت تازه مصرف نکرده و 24 ساعت ماندگاری در سرما را رعایت کنند.

صائینی با تاکید بر اینکه جمود نعشی باید بعد از ذبح دام اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: این جمود نعشی با موادی که ازاد می‌کند، باعث می‌شود که ویروس از بین برود.

وی بیماری تب کریمه را یک بیماری مشکترک بین انسان و حیوان دانست و گفت: انتقال این این بیماری از طریق ذبح دام، گوشت آلوده و کنه روی حیوان منتقل می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر انجام نظارتهای دقیق تصریح کرد: اقدامات خوبی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در استان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503228
ارسال نظر
نظرات