شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1398/04/22 شناسه خبر: 1503240
مسئول انجمن هنرمندان معلول البرز:
آثار 20 معلول البرزی به نمایش گذاشته شد/ درآمد هنرمندان معلول زیر تیغ فقدان بازار عرضه صنایع دستی
سپیده آهون گفت: آثار صنایع دستی 20 هنرمند معلول البرزی همزمان به آغاز هفته بهزیستی در باغ فاتح کرج به نمایش گذاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک مسئول انجمن هنرمندان معلول استان البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: همزمان با آغاز هفته بهزیستی نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان معلول استان روز جمعه در باغ فاتح کرج برگزار شد.

سپیده آهون با اشاره به اینکه کالاهای تولیدی معلولان در حد رقابت با کالاهای هنرمندان و تعاونی های صنایع دستی در البرز است، افزود: گلچینی از دستاوردهای تعدادی از معلولین هنرمند استان با هدف همدلی، همراهی و نزدیکی این قشر از جامعه با شهروندان، ایجاد انگیزه و درآمد زایی برای معلولین در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه آثار 20 هنرمند معلول البرزی در رشته های مختلف صنایع دستی به نمایش گذاشته شد، اظهار داشت: تعدادی از این هنرمندان با آموزش های مستمر انجمن به خودکفایی رسیده اند و از طریق هنر خود درآمدزایی می کنند.

مسئول انجمن هنرمندان معلول استان نقش خیرین را در توسعه هنر صنایع دستی معلولان موثر دانست و تصریح کرد: خیرین می توانند در   تجهیز کارگاه صنایع دستی به معلولان کمک کنند و یا با خرید محصولات تولیدی آنها، معلولان را تشویق و همراهی کنند.

آهون با تاکید بر اینکه معلولان نیازی به نگاه ترحم آمیز جامعه ندارند، گفت: مردم می توانند با خرید کالاهای با کیفیت معلولان به جای کالاهای بی کیفیت چینی و تایلندی کمک شایانی به رونق تولید و اشتغال معلولان در کشور داشته باشند.

وی مهمترین مشکلات هنرمندان معلول در عرصه صنایع دستی را فقدان سرمایه گذار و بازار عرضه دانست و تاکید کرد: اگر بتوانیم مکانی را به صورت دایم برای عرضه محصولات صنایع دستی هنرمندان معلول داشته باشیم تا این توانیابان بتوانند هنر خود را به نمایش بگذارند، با فروش آثار مشکلات شان را برطرف خواهند کرد.

آهون در خاتمه خاطر نشان داشت: صنایع دستی از جمله درآمدهای غیرنفتی است که اگر مسئولان به آن بهاء دهند مطمئنا در آینده شاهد رشد و شکوفایی این هنر در دنیا خواهیم بود زیرا صنایع دستی ایران بین کشورهای مختلف زبانزد است.

در ادامه تصاویر این نمایشگاه را مشاهده خواهید کرد: 

 

 

الهه ملاحسینی

 

انتهای پیام/

https://dana.ir/1503240
ارسال نظر
نظرات