شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1398/04/22 شناسه خبر: 1503252
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس:
تعیین تکلیف بهکده رضوی همچنان در نوبت تصویب مجلس/خراسان شمالی عضو شورای توسعه و امنیت کشور شد
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: لایحه تعیین تکلیف اموال شرکت سهامی و زراعی بهکده رضوی در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی و مصوب شد، با این وجود، این لایحه هنوز پس از گذشت مدت زمان طولانی در نوبت ورود به صحن علنی مجلس برای اخذ مصوبه نهایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبری، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت اراضی و اموال  شرکت سهامی و زراعی بهکده رضوی در شهرستان مانه و سملقان مشخص نبود و عملکرد این شرکت متاثر از این وضعیت، ضعیف شده بود، بنابراین دولت لایحه ای در زمینه تعیین تکلیف اموال این شرکت تهیه و تقدیم مجلس کرد.

به گفته اکبری، کمیسیون کشاورزی مجلس پس از رسیدگی و بررسی این لایحه، آن را مصوب کرد و پس از آن در نوبت ورود به صحن علنی مجلس به منظور بررسی و اخذ مصوبه قرار گرفت تا وضعیت این شرکت و اموال آن سامان دهی شود.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس ( علی لاریجانی) به خراسان شمالی، عنوان کرد: بنده در این سفر به رئیس مجلس یادآور شدم که تعیین تکلیف این شرکت اموال آن بسیار ضروری است و هر چه سریعتر این لایحه باید به صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد تا تکلیف آن مشخص شود.

وی افزود: هر چند رئیس مجلس قول داد که پیگیری خواهد کرد تا نوبت ورود این لایحه به صحن علنی مجلس جلو بیفتد که هنوز منتظر عملی شدن این قول هستیم.

اکبری در بخش دیگری از سخن خود از عضویت خراسان شمالی در شورای توسعه و امنیت غرب و شرق کشور خبر داد و گفت: استان های که عضو این شورا می شوند از مزایای ویژه ای برخوردار می شوند.

به گفته وی، برای استان های عضو این شورا نرخ سود بانکی نصف می شود، 100 درصد از سرمایه گذاری در این شهرستان های عضو شورا مشمول بیمه امنیتی خواهد شد و حدود اختیارات بانک ها در این استان های عضو تا 30 میلیارد تومانی ( ریالی) و 20 میلیون دلار ارزی خواهد بود.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس همچنین افزود: در این استان های عضو شورای توسعه و امنیت غرب و شرق کشور اعتبارات عمرانی تا 100 درصد اختصاص داده می شود، تغییر کاربری اراضی در این استان های عضو تا پنج هکتار در اختیار استان خواهد بود و هلدینگ های دولت موظف می شوند تا 15 درصد از اعتبارات خود را در این استان های عضو سرمایه گذاری کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1503252
ارسال نظر
نظرات