شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503474
مدیر آموزش و پرورش گرگان پاسخ داد؛
گلایه خانواده ها از ثبت نام دانش آموزان/ ماجرای وجه 10 هزار تومانی برای پوشاک و سرویس مدارس
« ثبت نام»، «تهیه پوشاک» و «سرویس مدارس» و هزینه سرسام آور مشکلا ت اینروزهای خانواده های گرگانی برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ خانواده های اری این روزها مشغول ثبت نام فرزندان خود در مدارس هستند .

جدای از هفت خوان ثبت نام در مدارس از شهریه ها ی متغیر مدارس دولتی و غیر دولتی اماهزینه  زیاد پوشاک و سرویس مدارس  هم برای آنها معضل شده است .

مشکلاتی که با افزایش سرسام آور گرانی ها دغدغه اصلی این روزهای خانواده های دارای دانش آموز شده است .

برخی خانواده ها ی گرگانی از عدم ثبت نام فرزندشان با وجود حضور در محدوده ثبت نام گلایه داشتند.

IMG13195924

ثبت نام دانش آموزان در محدوده حتی در صورت تکمیل ظرفیت

بهجت تربتی نژاد مدیر آموزش و پرورش گرگان در پاسخ  به این  گلایه مندی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: در سال گذشته هم مشکلاتی در ای حوزه داشتیم بنابراین امسال محدوده ثبت نام در گرگان تغییر دادیم و اشکالات و ایرادات را برطرف کردیم  تا نگرانی خوانواده ها را کاهش دهیم .

وی  افزود: چنانچه خانواده( ساکن واقعی ) به مدرسه در محدوده مراجعه  کرد و مدیر ثبت نام نکند تخلف کرده است ما از مدیران خواسته ایم  و الزام کردیم همه  دانش آموزان را  حتی در تکمیل ظرفیت کلاس ها، ثبت نام کنند. این دانش آموزان بایدتا شهریورماه و و اتمام ثبت نام صبر کنند و سپس آموزش و پرورش برای ثبت نام آنان تصمیم گیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در زمان ثبت نام به هیچ عنوان وجهی نباید به شکل اجباری و اختیاری از خانواده ها دریافت شود،  اضافه کرد:   دریافت کمک و وجه  در طول سال تحصیلی انجام شود .

وجه دریافتی پوشاک برای تهیه فرم دانش آموزان بی بضاعت

وی به پوشاک مدارس اشاره کرد و گفت: امسال تمام فرایند تهیه پوشاک مدارس براساس شیوه نامه واز طریق مدارس و با مدیریت سازمان انش آموزی  انجام می شود و وجهی که با عنوان 10 هزار تومان از خانواده ها خواسته می شود با هزینه پوشاک محاسبه می شود و جدای از آ نیست.

تربتی نژاد  یادآورشد: مبلغ مورد نظر در اختیار مدیران قرار گرفته و از برای تهیه پوشاک دانش آموزان بی بضاعت استفاده می شود .

وی افزود: اداره آموزش و پرورش گرگان نیز مراحل تهیه پوشاک دانش آموزان نظارت می کند.

مدیرآموزش و پرورش گرگان از نظارت بر سرویس مدارس خبرداد و خاطرنشان کرد: رانندگان و مدیران مدارس باید در سامانه سپند  اطلاعات خود را وارد کنند .این سامانه برای مراکز دخیل سرویس مدارس همچون مدیران مدارس و پلیس راهور و .. قابل دسترسی است و تمام اطلاعات از آن استخراج می شود .

وی از خانواده ها خواست، برای سرویس مدارس به مدیران مربوطه مراجعه کنند .

57356154

ساخت 2 هنرستان جدید در گرگان

تربتی نژاد در ادامه از آغاز فرایند ثبت نام در متوسطه دوم و فراید هدایت تحصیلی خبرداد و بیان کرد: برطبق سند 1404 و سند تحول بنیادین 40 دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی هدایت می شوند .

به گفته وی؛ 2 فضای هنرستانی جدید به مدارس گرگان اضافه خواهد شد و این رهاورد سفر سپرست آموزش و پرورش به استان گلستان بود .

وی با اشاره به پایان ثبت نام در مقطع ابتدایی و متوسطه اول، افزود: تاکنون 43 هزار دانش آموز ثبت نام شده اند که از این تعداد7 هزار و 229 نفر کلاس اولی هستند .

تربتی نژاد ادامه داد: 19 هزار و 600  در متوسطه اول ثبت نام کردند و پیش بینی می کنیم 11 هزار نفر در متوسطه دوم و 3 هزار نفر در هنرستان های شهرستان گرگان ثبت نام کنند.

مدیرآموزش و پرورش گرگان به قول مساعد استاندار برای ساخت هنرستان کشاورزی در گرگان اشاره کرد و گفت: درصدد تامین  زمین و کلنگ زنی احداث این هنرستان تا ابتدای مهر امسال هستیم.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1503474
ارسال نظر
نظرات