شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503491
مدیرکل ثبت احوال هرمزگان:

58 هزار هرمزگانی نام و لقب های امام رضا(ع) دارند

58 هزار هرمزگانی نام و لقب های امام رضا(ع) دارند
داوید صادقی مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان از مزین شدن نام 58 هزار هرمزگانی به اسامی، القاب و کنیه های این امام همام خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داوید صادقی ،مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان، در گفتگو در با خبرنگار هرمز ضمن تبریک فرارسیدن یازدهم ذیقعده ، سالروز میلاد باسعادت امام هشتم شیعیان ، امام رضا (ع) از نامگذاری 58 هزار هرمزگانی به اسامی القاب و کنیه های این امام همام خبر داد.

مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان با اشاره بر لزوم انتخاب نام مناسب برای نوزادان تاکید کرد: انتخاب نام برای فرزندان توسط والدین یکی از اصلی‌ترین حقوق آنها است و نقش بسیار مهمی در زندگی، سرنوشت و آینده افراد دارد و یکی از فرآیندهایی است که تا پایان عمر و حتی بعد از آن نیز همراه با فرد می‌ماند، بنابراین در انتخاب آن باید دقت و توجه کافی مبذول شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:رضا، علیرضا، محمد رضا و مرتضی از اسامی و القاب پر طرفدار در هرمزگان است تا جایی که تاکنون 14هزار 766 نفر در هرمزگان به نام رضا نامگذاری شدند و به ترتیب 13 هزار و 162 ،10 هزار و 266  و شش هزار و 889 نفر  در هرمزکان به نامهای علیرضا، محمد رضا و مرتضی نامگذاری شده اند.
مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان تصریح کرد: علاوه بر نامهای فوق الذکر ، اسامی حمیدر ضا، امیر رضا و غلامرضا نیز دارای فراوانی قابل توجهی در استان هرمزگان است تا جایی که به ترتیب سه هزار و 357  ، دو هزار و 622 و دو هزار و 914  نفر به این اسامی نامگذاری شده اند.
صادقی با بیان اینکه طی چهار ماهه سال جاری در هرمزگان بیش از 300 نفر با القاب و اسامی امام رضا (ع) نامگذاری شده‌اند، خاطر نشان کرد:  انتخاب اسامی ، القاب و کنیه های ائمه اطهار در هرمزگان با استقبال خوبی روبروست و در صدر جدول فراوانی نامهای هرمزگانی ها قرار دارد و این امر نشان از اعتقادات عمیق و راسخ مردم استان به ائمه و خاندان پاک عترت دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503491
ارسال نظر
نظرات