شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503535
قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت:

ممنوعیت واردات ۱۴۰۰قلم کالا که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد/ ۵۵درصد از صادرات قیر کشور مربوط به هرمزگان است

ممنوعیت واردات ۱۴۰۰قلم کالا که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد/ ۵۵درصد از صادرات قیر کشور مربوط به هرمزگان است
قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه محدود شدن واردات برخی کالا‌ها نباید باعث کند شدن چرخ تولید شود، عنوان کرد: با توجه به شعار رونق تولید، واردات ۱۴۰۰قلم کالا که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد ممنوع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت صبح امروز در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران برتر هرمزگان گفت: با وجود اینکه دشمن تمام توان و نیرو خود را برای جنگ اقتصادی علیه ایران به کار گرفته اما خوشبختانه تاکنون موفق نشده است.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه ما می‌دانیم واحد های تولیدی و تولیدکنندگان مشکلات زیادی را در پیش دارند، اظهار کرد: در این شرایط که دشمن تحریم های ظالمانه ای را علیه جمهوری اسلامی روا می دارد باید بهترین شرایط را برای رونق تولید داخلی فراهم سازیم.

مدرس خیابانی با بیان اینکه محدود شدن واردات برخی کالا‌ها نباید باعث کند شدن چرخ تولید شود، عنوان کرد: با توجه به شعار رونق تولید، واردات یک هزار و 400 قلم کالا که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه امروز نسخه‌ی شفابخش برای کشور صادرات است، تصریح کرد: تولیدکنندگان باید بدانند که با صادرات می‌توانند از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی استفاده کنند و درنهایت قیمت تمام شده برای مصرف‌کننده کاهش می‌یابد و از طرفی اشتغال نیز افزایش پیدا می‌کند.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه عمده صادرات ایران به کشورهای عراق و افغانستان است، بیان کرد: شورای عالی صادرات دستور توسعه تجارت با ۱۵کشور همسایه را صادر کرده است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه سازمان توسعه و تجارت مکلف شده‌ از رایزن‌های صادراتی در هر شهر بخواهد تا شرایط بازار هدف و وجود یا عدم وجود رقبا را در این بازار بررسی کنند، گفت: در تلاش هستیم ستادی مشابه ستاد تنظیم بازار در شورای عالی صادرات برای بازار صادرات کشور ایجاد کنیم و هر هفته موضوعات در این خصوص را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه  ۵۵ درصد از صادرات قیر کشور مربوط به هرمزگان است، خاطر نشان کرد: این میزان از صادرات آمار خوبی در دنیا و کشور است؛  توسعه‌ی صادرات را در راستای تنظیم بازار می‌بینیم و این دو در کنار هم دیده ‌می‌شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1503535
ارسال نظر
نظرات