شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503546
استاندار اردبیل:

۲۰درصد آب شرب اردبیل هدر می رود

۲۰درصد آب شرب اردبیل هدر می رود
استاندار اردبیل گفت: بیش از ۲۰ درصد آب شرب در استان اردبیل هدر می رود و مردم باید فرهنگ چگونه مصرف کردن آب را برای فرزندان خود بیاموزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، اکبر بهنام جو صبح امروز در بازدید سر زده از شرکت آب و فاضلاب شهری اردبیل اظهار داشت: امروزه بحث تامین آب شرب سالم یکی از دغدغه های بزرگ دولت است و باید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت مناسب به سمت کاهش مصرف حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه سالانه ۱۵ هزار به تعداد مشترکین اضافه می شود، افزود: با افزایش جمعیت شهری و کاهش منابع آبی تنها راه چاره مدیریت آب،بهینه مصرف کردن و فرهنگ سازی این موضوع است.


بهنام جو توسعه شبکه فاضلاب شهری را یادآور شد و گفت : با توجه به افزایش متقاضیان در سطح شهر باید انجام این پروژه با جدیت و سرعت عمل بالا انجام گیرد.


وی تصریح کرد: در کنار فاضلاب ، انجام پروژه تصفیه خانه در اردبیل با جدیت و حساسیت بیشتر ضرورت دارد و تصفیه خانه پارس آباد نیز با ۳۲میلیارد تومان،اعتبار لازم تکمیل می شود.


استاندار اردبیل ادغام دو شرکت آب فاضلاب شهری و روستایی را منطقی دانست و گفت: پرسنل این دو شرکت مرتبط تخصصی بوده و با تعیین و تکلیف اموال مازاد شرکت ها برخی پروژه ها تامین اعتبار می شوند.


وی جمعیت فعلی شهر اردبیل را بیش از ۶۰۰هزار نفر اعلام کرد و افزود: در آینده ، اردبیل با افزایش جمعیت مواجه می شود و مسئولان باید به فکر فاضلاب ، تصفیه خانه و تامین آب شرب سالم مورد نیاز باشند.


بهنام جو ابراز داشت:انتقال آب گرگر به مرکز شهر جهت شرب شهروندان مطالعه شود و در مرکز شهر با تعبیه شیرهای برداشت می توان به مدیریت مصرف کمک کرد.

 


 

انتهای پیام/آ

https://www.dana.ir/1503546
ارسال نظر
نظرات