شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503586
حذف ۳ مدرسه کانکسی خنداب به همت خیرین
معاون آموزشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب گفت: از ۹ روستای شهرستان خنداب که دارای مدارس کانکس هستند با کمک خیرین سه روستا صاحب مدرسه می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کوروش حیدر پور، معاون آموزشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب در گفتگو با دیار آفتاب؛ به اهمیت سرعت در کارهای خیر اشاره کرد و گفت: خداوند در آیات قرآن برای امور خیر و واجبات دینی تعبیر به سرعت و شتاب دارد و از مردم خواسته شده است تا در کارهای نیک و پسندیده، مشارکت فعال و سازنده داشته باشند .

وی به مدارس کانکسی شهرستان اشاره کرد و افزود: از ۹ روستای شهرستان خنداب که دارای مدارس کانکس هستند با کمک خیرین سه روستا صاحب مدرسه می شوند.

حیدرپور افزود: طی چند روز اخیر عملیات اجرایی مدرسه خیر ساز در روستاهای شرشره، سیران و کله بید آغاز خواهد شد، پیش بینی می شود مدارس روستاهای مذکور تا آبان ماه سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

حیدر پور ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های خیرین گفت: با اتمام کار ساخت مدارس ۳ روستای مذکور ، فعالیت خود را برای جذب خیرین در روستاهای دیگر آغاز خواهیم کرد.امیدواریم در این شهرستان محروم با برنامه‌ریزی و اقدامات مناسب بتوانیم  شاهد افزایش فضای آموزشی و جذب خیران بیشتر برای ساخت این امر مهم باشیم.

وی در خصوص اختلاط دانش آموزان دختر و پسر در مقطع  متوسطه اول در ۱۴ روستا  اشاره کرد و افزود: میزان یادگیری دانش آموزان در مدارس مجزا بیشتر از مدارس مختلط است. با توجه به اینکه والدین دانش آموزان موافق نیستند فرزندان در روستای هم‌جوار تحصیل کند تصمیم داریم در سال تحصیلی ۹۸ تعداد دانش آموزان هر پایه‌ای که به حدنصاب سامانه آموزش‌وپرورش برسد در کلاس‌های مجزا اما در یک مدرسه تحصیل کنند.اگر به حدنصاب نرسد دانش آموزان پایه هشتم و نهم در یک کلاس اما به‌صورت مجزا تحصیل کنند .

وی به اقدام دیگر آموزش‌وپرورش خنداب اشاره کرد و افزود:در سال‌های گذشته دانش آموزان مجبور بودند برای آزمون کنکور آزمایشی به مرکز استان سفر کنند اما با تلاش‌های صورت گرفته ،برای اولین بار  کنکورهای آزمایشی در شهرستان انجام می‌شود و اولین مرحله کنکور آزمایشی خردادماه در مدارس فاطمه زهرا(س) و شهید بهشتی صورت پذیرفت .

حیدر پور افزود: کلاس‌های کنکور برای دانش آموزان پایه یازدهم را از تیرماه آغاز خواهیم کرد و از اساتید و  معلمان برجسته و برمی خود شهرستان استفاده خواهیم کرد‌.

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب تصریح کرد: در این شهرستان نخبگان خوبی داریم که نشان از توان و همت دانش آموزان در این منطقه دارد.

 

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1503586
ارسال نظر
نظرات