شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 18:08 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503627
اضافه شدن آب چاه، علت تغییر مزه آب شرب اصفهان/ مرکز بهداشت نگهبان سلامت آب است
مسئول بهداشت محیط استان گفت: چون‎که ذائقه مردم به آب مصرفی عادت کرده، بعد از تزریق آب چاه به جریان آب شُرب تغییر در مزه احساس می‎شود؛ البته این میزان اختلاط آب حتماً کمتر از 40 درصد خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین صفاری‎پور در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: تأمین آب شرب با شرکت آبفا و تضمین سلامت و بررسی روزانه آن بر عهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: روزانه بیش از یک هزار مورد کُلر سنجی در نقاط مختلف استان و نمونه‎برداری‎های لازم از نظر شیمیایی و میکروبی انجام می‎شود.

وی گفت: همچنین روزانه تماس‎هایی را در این رابطه از مردم دریافت می‎کنیم و هر جایی حتّی احتمال این را بدهیم که آب در سلامت کامل نباشد، سریعاً کارشناسان بهداشتی را اعزام و نمونه‎برداری‎ها و آزمایشات لازم را انجام می‎دهیم.

صفاری‎پور خاطر نشان کرد: شاید آب کیفیت لازم را نداشته باشد، امّا در حال حاضر آب شرب مردم از نظر سلامتی مشکلی ندارد.

وی تصریح کرد: تصفیه خانه بابا شیخ علی پاسخگوی نیاز آب شرب نیست و برای همین از چاه‎های ذخیره آب استفاده می‎شود؛ در هر صورت قبل از تزریق آب چاه‎های ذخیره از معاونت بهداشتی استعلام می‎شود.

مسئول بهداشت محیط استان ابراز داشت: چون‎که ذائقه مردم به آب مصرفی عادت کرده، بعد از تزریق آب چاه به جریان آب شُرب تغییر در مزه احساس می‎شود؛ البته این میزان اختلاط آب حتماً کمتر از 40 درصد خواهد بود.

وی در پاسخ به این که برخی مردم با در اختیار داشتن دستگاه‎های سنجش EC آب، این میزان را اندازه‎گیری می‎کنند و با مشاهده نتیجه نگران سلامت آب هستند، بیان کرد: EC در واقع هدایت الکتریکی آب است و هر چه املاح آب بیشتر باشد EC بیشتری را نشان می دهد و در واقع شوری آب بیشتر خواهد بود؛ برای مثال EC آب چاه بالاست و هر چه چاه عمیق‎تر باشد این میزان بیشتر خواهد بود، امّا در هر صورت EC به تنهایی ملاک صحیحی برای سنجش سلامت آب نیست.

این مسئول در پایان با اشاره به وضعیت نیترات در آب شرب هم گفت: حد مجاز نیترات در آب 50 است و میزان بالاتر از 50 ممنوع اعلام شده و در صورت مشاهده میزان بالای نیترات، مداخله و واکنش جدی بازرسان بهداشتی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1503627
ارسال نظر
نظرات