شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503648
در گفتگو با دانا عنوان شد؛
چرا آمریکا دستور خروج برخی کارکنان خود از عراق را صادر کرد؟/ هانی زاده: آمریکا از وقوع جنگ با ایران نگران است/ عراق آماده حمایت از ایران است
حسن هانی زاده به کاهش نیروهای آمریکایی از خاک عراق اشاره کرد و گفت: افزایش تنش ها بین ایران و آمریکا و همچنین احتمال حمله ناگهانی عراق به نیروهای آمریکایی موجب شد تا آمریکا در صدد کاهش نیروهای نظامی خود از خاک عراق شود.

«حسن هانی زاده» کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به کاهش نیروهای های آمریکایی از عراق اظهار داشت: بعد از یک سری اختلافاتی که بین دولت «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق و آمریکا بر سر دخالت نیروهای آمریکایی در عراق بوجود آمد و همچنین افزایش تنش ها بین ایران و آمریکا و این که احتمال داشت عراقی ها به صورت ناگهانی به نیروهای آمریکایی در عراق حمله کنند، بر همین اساس نیروهای آمریکایی و خود دولت آمریکا به شدت نسبت به احتمال وقوع اقداماتی علیه نیروهای آمریکایی نگران شدند.

وی تصریح کرد: تلاش های زیادی صورت گرفت که نیروهای آمریکایی در یک منطقه امنی قرار بگیرند و بر همین اساس دولت ترامپ تلاش کرد تا از رهگذر کاهش نیروهای آمریکایی به نوعی مانع آسیب پذیری این نیروها شود.

کارشناس مسائل بین الملل خاطر نشان کرد: به نظر می رسد اقدامات اخیر آمریکا و همچنین افزایش تنش بین ایران و آمریکا در تصمیم گیری ترامپ و دولت آمریکا برای کاهش نیروهای آمریکایی در عراق بسیار موثر بوده است، زیرا این نیروها در صورت بروز مشکل یا جنگ بین ایران و آمریکا هدف بسیار مشروعی برای مردم عراق خواهند بود.

وی با بیان این که عراق پیش تر اعلام کرده بود که به آمریکا اجازه نخواهد داد که از خاک عراق علیه کشوری اقدام نظامی کند، تاکید کرد: قطعاً اگر درگیری بین ایران و آمریکا صورت بگیرد، بر روی عراق تاثیر مستقیم دارد و ملت عراق هم در این خصوص دست بسته نخواهد بود.

هانی زاده در پایان گفت: شرایط به گونه ای است که آمریکایی ها به خوبی از نفوذ ایران در میان مردم عراق آگاه هستند و اگر آمریکایی ها دست به یک ماجراجویی بزنند، قطعا تمام نیروهای آمریکایی در عراق آسیب خواهند دید.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1503648
ارسال نظر
نظرات