شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 18:19 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503664
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

برداشت ۱۵۸ هزار تن جو در اردبیل/دشت اردبیل ظرفیت بالقوه‌ای در تولید محصولات دانه ریز دارد.

برداشت ۱۵۸ هزار تن جو در اردبیل/دشت اردبیل ظرفیت بالقوه‌ای در تولید محصولات دانه ریز دارد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت :پیش بینی می‌شود از میزان سطح زیر کشت ۱۵۸ هزار تن محصول جو برداشت شود که تا این لحظه بیش از ۸۰ درصد از مزارع آبی جو و ۹۵ درصد از مزارع دیم جو با موفقیت برداشت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، احمد شهریار ظهر بعد از امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می‌شود از میزان سطح زیر کشت ۱۵۸ هزار تن محصول جو برداشت شود تا این لحظه بیش از ۸۰ درصد از مزارع آبی جو و ۹۵ درصد از مزارع دیم جو با موفقیت برداشت شده است.

وی افزود: در سال زراعی ۹۸-۹۷ در حدود ۲۰ هزارو ۵۰۰ هکتار از اراضی استان به زیر کشت جو آبی ۶۶ هزار و ۵۰۰ هکتار جو دیم رفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است که پیش بینی می‌شود ۲۰ درصد نیز شاهد افزایش این محصول در اراضی استان اردبیل باشیم.

شهریار تصریح کرد: بر اساس کیل گیری صورت گرفته از مزارع شاخص کشاورز پیشرو جو کار شهرستان اردبیل کریم اللهی از شهرستان اردبیل موفق شد ۷ تن و ۴۰ کیلوگرم جو در یک هکتار برداشت نمایند که این امر نشانگر این حقیقت است که دشت اردبیل ظرفیت بالقوه‌ای در تولید محصولات دانه ریز بخصوص محصول جو دارد.

وی بیان کرد: کشاورزان در صورتی که از بذور مرغوب و اصلاح شده استفاده و تاریخ مناسب کاشت را رعایت کنند ، بموقع با علف‌های هرز مبارزه و از سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار استفاده و به توصیه‌های کارشناسان زراعت عمل نمایند ، دست یابی به تولید بالای ۷ تن در هکتار کاملاً سهل و آسان خواهد بود.

 

انتهای پیام/آ

 

https://www.dana.ir/1503664
ارسال نظر
نظرات