شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503688
دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان:

تشکیل کارگروه «یاوران اصلح»/زمینه‌سازی برای ارتقا کمی و کیفی مشارکت مردم در انتخابات‌

تشکیل کارگروه «یاوران اصلح»/زمینه‌سازی برای ارتقا کمی و کیفی مشارکت مردم در انتخابات‌
دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان گفت: هدف این کارگروه ارتقا کمی و کیفی مشارکت سیاسی آحاد مردم در انتخابات‌ و تلاش برای تشکیل مجلس مطلوب و نمایندگان متعهد، متخصص و کارآمد در طراز انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، مسعود کریمی بیرانوند شامگاه یکشنبه در نشست خبری کارگروه انتخاباتی یاوران اصلح تشکل‌های اسلامی دانشجویان و فارغ التحصیلان لرستان اظهار داشت: این تشکل حدود 30 سال قدمت دارد و درزمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اقداماتی انجام داده است.

 

وی بابیان اینکه این تشکل در حال حاضر دارای مجوز از کمیسیون ماده 10 قانون احزاب بوده و جز احزاب فعال کشور است افزود: مردم‌سالاری دینی جز اصول اصلی نظام جمهوری اسلامی است و از ارکان اصلی مردم‌سالاری دینی بحث انتخابات است که می‌تواند پرشور، قوی و سالم برای رسیدن به اهداف کمک کند.

 

دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان تصریح کرد: احزاب نیز در دنیا فعالیت‌ها و وظایفی دارند که می‌توان به بحث انتخابات اشاره کرد که اگر حضور خوبی نداشته باشند این انتخابات به انحراف کشیده می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: احزاب می‌توانند مردم را آگاه کرده و نیرویی به مردم معرفی کنند تا بر روند انتخابات نظارت داشته باشند؛ مردم عادی وقت وتوان کافی برای بررسی نامزدهای انتخاباتی ندارند بنابراین باوجود احزاب و وساطت آن‌ها کار به‌صورت تخصصی انجام می‌گیرد.

 

بیرانوند عنوان کرد: تشکل‌های دانشجویی و فارغ‌التحصیلی تصمیم حضور فعال در انتخابات آتی را دارد بنابراین کارگروه یاوران اصلح را تشکیل داده‌ایم و تاکنون شش جلسه به‌صورت رسمی و منظم برگزارشده است.

 

وی بیان کرد: هدف ما زمینه‌سازی برای ارتقا کمی و کیفی مشارکت سیاسی آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه در انتخابات‌ها و تلاش برای تشکیل مجلس مطلوب و نمایندگان متعهد، متخصص و کارآمد در طراز انقلاب اسلامی است.

 

دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان گفت: در حال حاضر این کارگروه 15 عضو دارد و جلسات مختلفی برگزار کرده‌ایم و در سه‌گام شناسایی نامزدهای اصلح، حمایت از نامزدهای اصلح و نظارت بر نمایندگان را در دستور کار دارد.

 

وی اظهار داشت: ابزارهای نظارت ما اخذ تعهدنامه، تشکیل کمیته نظارت و نظرسنجی از مردم، تذکرات شفاهی، کتبی، مستقیم و غیرمستقیم و همچنین اطلاع‌رسانی به مردم و حتی افشاگری و شکایت به مراجع قانونی است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

https://www.dana.ir/1503688
ارسال نظر
نظرات