شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503762
فرماندار بروجرد:

بررسی گزارش تخلفات ساختمانی/از ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری شود

بررسی گزارش تخلفات ساختمانی/از ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری شود
فرماندار بروجرد گفت: ضروری است از همه ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری شود و باید گزارش تخلفات ساختمانی ارائه داده شود تا سریعاً موردبررسی قرار گیرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، عبدالرحیم رحیمی شب گذشته در جلسه مبارزه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز که در فرمانداری بروجرد برگزار شد اظهار داشت: ضروری است کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم و با گذشته و اقداماتی که باید صورت می‌گرفته یا نمی‌گرفته کاری نداریم.

 

وی افزود: متأسفانه برخی در سطح شهر بدون پروانه و مجوز اقدام به ساخت‌وساز می‌کنند درحالی‌که از همان ابتدا نباید اجازه داد این ساختمان‌ها ساخته شود و نباید تحت هیچ شرایطی در راستای مبارزه با ساخت‌وساز غیرمجاز کوتاه آمد.

 

فرماندار بروجرد تصریح کرد: ضروری است تا از همه ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری شود و باید گزارش تخلفات در این ساخت‌وسازها ارائه داده شود تا سریعاً موردبررسی قرار گیرد و ضروری است تا اقدامات به‌صورت شفاف انجام شود.

 

رحیم جافری شهردار بروجرد نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی بسیاری از کارهای عمرانی تعطیل و برخی از افراد سودجو سعی می‌کنند تا با تخلفات و جعل اسناد اقدام به ساخت‌وساز غیرمجاز کنند و مجموعه شهرداری، نظام‌مهندسی و راه و شهرسازی در ساخت‌وسازها نقش محوری دارند که ضروری است هرکدام وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهند.

 

وی عنوان کرد: در شهرداری بروجرد 2000 رأی وجود دارد که اجرانشده است و هرزمانی که برای اجرای آن‌ها اقدام می‌شود عده‌ای می‌گویند که شرایط حساس است و فعلاً دست نگه‌دارید.

 

جافری گفت: اگر چهار ساختمان را که به‌صورت غیرمجاز ساخته‌شده، تخریب شود حساب کار دست بقیه خواهد آمد و متوجه می‌شوند که مبارزه جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد؛ برخی از سودجویان متخلف یک‌شبه 400 متر دیوارکشی می‌کنند البته این دیوار را تخریب کردیم و ادامه اجازه فعالیت را ندادیم.

 

شهردار بروجرد تصریح کرد: برخی از محله‌های بروجرد حتی یک پروانه ساختمان هم ندارند و در حریم خیابان و کوچه اقدام به ساخت‌وساز کرده‌اند؛ ازاین‌پس از یک مورد تخلف ساخت‌وساز و ساختمانی نخواهیم گذشت و در این راستا باکسی تعارف نداریم.

 

جافری با اشاره به برج‌سازی در بروجرد افزود: مخالف ساخت برج‌های بلندبالا در بروجرد هستیم چراکه بحث مشرفیت و ایجاد مزاحمت برای همسایگان را به دنبال دارد اما متأسفانه برخی مجوز برای احداث ساختمان 2 طبقه می‌گیرند اما 9 طبقه ساختمان می‌سازند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503762
ارسال نظر
نظرات