شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:56 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503770
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد
گردشگری؛ اصلی‌ترین اِلمان توسعه کرمانشاه
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گردشگری را اصلی‌ترین المان توسعه شهری دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی عبدالمالکی در گفتگو با مرصاد، اصلی ترین المان توسعه شهری کرمانشاه بر اساس مطالعات صورت گرفته در این زمینه را بحث گردشگری دانست و اظهار داشت: یک مطالعه cds توسط یک تیم دانشگاهی مجرب در سال ۹۶ در مدیریت شهری انجام شد.

وی افزود: براساس مطالعات مذکور در هیچ حوزه ای سرمایه گذاری زودبازده تر و اثرگذارتر از حوزه گردشگری برای شهر کرمانشاه قابل تصور نیست.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در ذیل فعالیت های این پروژه مطالعاتی، تعریف رویدادهای گردشگری مورد تاکید قرار گرفت و اینکه چقدر معرفی داشته های کرمانشاه در قالب رویدادها برای حضور گردشگر می تواند اثرگذار باشد.

این مسئول با بیان اینکه گردشگر با ورود خود چندین بخش زیربنایی را متحول می‌کند، گفت: برگزاری جشنواره «کرمانشاه پایتخت نوروز» در نوروز ۹۸ با حمایت استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و سایر دستگاه های اجرایی و نیز دیگر رویداد متوسط و بزرگی که در حال برگزاری است، همه از موارد اثرگذار در این زمینه هستند.

عبدالمالکی یادآور شد: خروجی این اتفاق این بود که به صورت رسمی اعلام شد در تعطیلات عید سعید فطر امسال ظرفیت خالی اقامتی به لحاظ گردشگری وجود نداشته است.

وی جشنواره ملی پویانمایی را یکی از رویدادهای فرهنگی در راستای اهداف مذکور برشمرد و گفت: سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه نیز در کنار سایر دستگاه ها افتخار مشارکت در این رویداد فرهنگی و گردشگری را داشت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: ما در قالب کمیته تبلیغات این جشنواره فعالیت کردیم و فضاهای تبلیغی در سطح شهر برای این اقدام به کار گرفته شد و ۳۰ فضای تبلیغی به این موضوع اختصاص داده شده بود و همچنین ظرفیت اتوبوس رانی و تاکسی رانی نیز به این منظور مورد استفاده قرار گرفت.

عبدالمالکی اشاره ای به جشنواره ۲۰۲۰ داشت و گفت: در تلاش هستیم که کرمانشاه را آماده برگزاری و میزبانی رویدادهای بزرگی چون جشنواره ۲۰۲۰ کنیم.

وی تاکید کرد: اصل ظرفیت کرمانشاه بر مبنای فرهنگ و هنر است و هر چه قدر این رویدادها منطبق با حوزه فرهنگ و هنر باشد، به طور حتم اثرگذاری بهتری خواهد داشت و می تواند ما را به روزهای بهتر برای کرمانشاه خوشبین کند که از مسیر فرهنگ و هنر بتوانیم مشکل اقتصاد و بیکاری را رفع و با حداقل ممکن برسانیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1503770
ارسال نظر
نظرات