شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503817
مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان اعلام کرد؛

جابجایی ۲۰ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی در فصل بهار/ تردد بیش از ۱۰۰۰ فروند شناور در بزرگترین بندر ایران

جابجایی ۲۰ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی در فصل بهار/ تردد بیش از ۱۰۰۰ فروند شناور در بزرگترین بندر ایران
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جابجایی ۲۰ میلیون تن انواع کالا با رشد ۲ درصدی و افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر طی سه ماه فصل بهار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل هرمز؛ اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: از آغاز امسال تا ابتدای تیرماه جاری، در مجموع ۱۹میلیون و ۹۶۸ هزار و ۴۲۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است .

وی افزود: سهم عمده عملیات صورت گرفته با رقم ۱۳ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۳۲۲ تن، مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۳,۵ درصدی و شش میلیون و ۴۵۸ هزار و ۱۰۶ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

رشد مثبت ۱۰درصدی صادرات غیرنفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران  را 9  میلیون و ۷۸۲ هزار و ۱۹۷ تن عنوان کرد و گفت: این بخش از عملیات بندری در همسنجی با سال گذشته ۱۰درصد افزایش داشته است.

عفیفی پور از ترانشیپ ۷۹۸ هزار و ۷۶۳ تن از اینگونه کالاها طی سه ماه فصل بهار سال جاری خبر داد و افزود: طی این مدت، ۷۵۲ هزار و ۳۹۴ تن از اینگونه کالاها ترانزیت شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی حجم واردات غیرنفتی از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور را یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۷۵۹ تن اعلام کرد.

صادرات ۲,۲ میلیون تن فرآورده نفتی با رشد مثبت

عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد سه ماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: طی این مدت، دو میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۹۹ تن فرآورده نفتی به خارج از کشور با رشد سه درصدی صادر شده است.

وی عنوان کرد:  طی این مدت، چهارمیلیون و ۲۳۶ هزار و ۴۶۰ تن فرآورده نفتی در قالب رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شده است.

تردد بیش از ۱۰۰۰ فروند شناور در بزرگترین بندر ایران

این مقام مسؤول در پایان گفت: از مجموع یکهزار و ۴۷ فروند شناوری که طی فصل بهار امسال به بندر شهید رجایی تردد داشته است، ۸۸۲ فروند، بالای هزار تن و ۱۶۵ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503817
ارسال نظر
نظرات