شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503835
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور:

اجرای گام دوم انقلاب در گرو تقویت هویت زن مسلمان است/ زن غربی؛ زنی بی هویت و سرخورده

اجرای گام دوم انقلاب در گرو تقویت هویت زن مسلمان است/ زن غربی؛ زنی بی هویت و سرخورده
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: زندگی مومنانه و عفیفانه تجلی در زنان باغیرت و با حیا دارد، چرا که هرچه قدر عفت در جامعه آسیب ببیند و بدحجابی و بی حجابی جای سبک زندگی را بگیرد، به همان اندازه آرامش جامعه از دست می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، مینو اصلانی صبح امروز در همایش جایگاه و نقش زن و خانواده در بیانیه گام دوم انقلاب که در حسینیه ثارالله قائم‌شهر برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب، گام تمدن سازی است، اظهار کرد: برای اینکه در مسیر تمدن سازی که مسیر ظهور است قرار بگیریم می‌بایست گام اول انقلاب و آنچه در آن اتفاق افتاده را بازخوانی کنیم.

اجرای گام دوم انقلاب در گرو تقویت هویت زن مسلمان است

وی با بیان این مطلب که در اجرای گام دوم انقلاب و در فرایند تمدن سازی نیاز به تقویت هویت زن مسلمان است، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر شما هویت زن مسلمان را احیا کنید بیشترین خدمت را به انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی کردید.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور بصیرت پیش آگاهانه را اصل مهم در تمدن سازی دانست و خاطر نشان کرد: در تمدن‌سازی باید قدرت پیش بینی و تحلیل داشت چرا که جامعه متقی و مطلع، جامعه‌ای است که می‌توان آن به دنیا معرفی کرده تا در همه زمینه‌ها از آن پیروی کنند.

این مسئول در ادامه سخنان خود با بیان این مطلب که با نگاهی به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی می‌توان به همه ابعاد یک زن مسلمان پی برد، بیان کرد: رژیم منحوس پهلوی در صدد بود تا زن را مثل زن غربی بی هویت کند، اما در انقلاب اسلامی زن مسلمان ظهور و بروز پیدا کرد.

اصلانی ضمن یادآوری این نکته که در دوران طاغوت دختران مسلمان را به‌عنوان دختران شایسته نیمه عریان می‌کردند تا به آن‌ها جایزه دهند، اذعان کرد: یک زن و آن هم مسلمان، شجاع، خانواده دار، دارای جایگاه مادری و دارای عزت و کرامت همه این موارد مولفه‌هایی بود که در دوران منحوس طاغوت در حال از دست رفتن بود.

امام(ره) احیاگر هویت زن مسلمان در قرن معاصر بود

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با تصریح بر این مطلب که امام خمینی(ره) احیاگر هویت زن مسلمان در قرن معاصر بود، اضافه کرد: با احیای هویت زن مسلمان، فرزندان رشیدی تربیت شدند و برای دفاع از حریم انقلاب اسلامی و مرزهای کشور به جبهه‌ها رفتند.

اصلانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت بازخوانی برکات انقلاب اسلامی برای زنان کشور، گفت: امروز ما افتخار داریم زنان تحصیل کرده و مادرانی که فرزندان اندیشمند تربیت کردند، نسبت به دوران رژیم منحوس پهلوی که حتی زنان نویسنده از به چند نفر نمی رسد، بالغ بر 12 هزار زن نویسنده تراز ملی و بین المللی است.

وی با اعلام این که فقط 38 هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در تراز بین المللی در کشور فعالیت می‌کنند، ادامه داد: ما الگویی به نام الگوی سوم زن نه شرقی نه غربی را به دنیا معرفی کردیم.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور، زن مسلمان را یک زن فعال اجتماعی، موثر و دغدغه‌مند نسبت به جهان اسلام معرفی و عنوان کرد: زن مسلمان در دوران دفاع مقدس، مردان مقاومی تربیت کرد که در جبهه جنگ، دشمن را به زانو در آوردند.

امنیت امروز ایران مرهون ایستادگی زنان در دوران دفاع مقدس است

اصلانی امنیت امروز ایران را مرهون ایستادگی زنان در دوران دفاع مقدس دانست و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که زن می‌تواند عفیف، دارای خانواده و در عین حال در متن و مرکز باشد،گفت:یک زن مسلمان یک زن گوشه نشین نیست و می‌تواند فرزندانی تربیت کرده که دنیا را متحول می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه زن مسلمان باید به عزت و کرامت خود ببالد؛ اضافه کرد: اگر اتفاقات یک قرن و نیم اخیر در کشورهای غربی را مرور کنیم مشاهده خواهیم کرد که زن غربی به‌عنوان یک کالا در جامعه معرفی شده و جایگاه مادری و آرامش بخشی خود را از دست داده است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به سخنان یکی از محققان غربی که گفت "ما زنان غربی سالیانه میلیون‌ها قرص ضد افسردگی مصرف می‌کنیم و به شما زنان مسلمان غبطه می‌خوریم"، ادامه داد: زن غربی یک زن بی هویتی است که در جامعه رها شده و خانواده و تکیه گاهی ندارد.

زن غربی، زنی بی هویت و سرخورده

وی با تصریح بر اینکه زن غربی آن زنی نیست که در هالیوود با عنوان یک زن فعال و با نشاط نشان می‌دهند، و اخیرا کشورهای شرقی مثل ژاپن و چین هم به سرنوشت غرب دچار شدند؛ اظهار کرد: زن غربی زن سرخورده است، چرا که برای تبلیغ غذای حیوانات از آن استفاده می‌کنند.

اصلانی در بخش دیگری از سخنانخود خانواده را مستحکم ترین جایگاه در کشور دانست و افزود: آرامش خانواده یکی از مولفه‌های انقلاب اسلامی مبتنی بر آیات و روایت الهی است که باید آن را حفظ کنیم.

وی داشتن فرزندان صالح را مهم‌ترین داشته‌های انقلاب خواند و بیان کرد: در انگلیس برای بچه‌ها، مادر بزرگ و پدربزرگ اجاره می‌کنند یا برخی سالخوردگان نوه کرایه‌ای می‌گیرند، چرا که به علت تضعیف جایگاه زن و خانواده، دیدن مادر بزرگ و نوه یک افسانه است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با تاکید بر حفظ فرزند آوری گفت: جوان‌ها باید برای ثبات زندگی‌شان برنامه‌ریزی کنند.

آرامش جامعه در گرو حفظ عفاف و حجاب

اصلانی اجرای سبک زندگی ایرانی اسلامی که پایه‌اش تحکیم بنیان خانواده است را در گرو برنامه‌ریزی برای یادگیری مهارت‌های زندگی دانست و اعلام کرد: زندگی مومنانه و عفیفانه تجلی در زنان باغیرت و با حیا دارد؛ چرا که هرچه قدر عفت در جامعه آسیب ببیند و بدحجابی و بی حجابی جای سبک زندگی را بگیرد، به همان اندازه آرامش جامعه از دست می‌رود.

وی در همین رابطه گفت: وقتی آرامش جامعه از بین رفت فعالیت‌های اجتماعی و پیشرفت تحصیلی هم درآن، افت پیدا می‌کند.

اصلانی با تصریح براینکه دشمن با راه اندازی اندیشکده‌های فراوان در صدد از بین بردن حجاب و عفاف و غیرت در جامعه است، گفت: با تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز باید برای حجاب و عفاف تلاش کنیم.

نقش اصلی تعلیم و تربیت در سبک زندگی ایرانی اسلامی

به گفته رئیس بسیج جامعه زنان موضوع مهمی که در سبک زندگی ایرانی اسلامی به آن اشاره شده، مساله تعلیم و تربیت است.

وی افزود: اگر زنان جامعه تعلیم و تریبت را کنار بگذارند زحمات انبیاء به هدر می‌رود، چرا که رسالت انبیاء در راستای تعلیم و تربیت است و زن هم در این امتداد وظیفه تربیت نسل‌ها را تا زمان ظهور امام زمان(اروحناه له فداه) به‌عهده دارد.

اصلانی با تاکید بر اینکه زنان امروز باید سواد رسانه‌ای بالا داشته باشند تا بتوانند در فضای بی حد و حصر مجازی از فرزندان خود محافظت کنند، گفت: پیام‌هایی که فضای مجازی منتقل می‌شود را باید نظارت کرد که این پیام‌ها چقدر صحیح است.

وی ضمن بیانات رهبر معظم انقلاب که گفتند اگر من رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را به‌عهده می‌گرفتم چرا که فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و با اشاره به سخنان دیگر معظم له، که فضای مجازی را قتلگاه جوانان معرفی می‌کنند، از جوانان خواست تا از مسئولین بخواهند که شبکه‌های حیازدایی را از دسترس خارج کرده و فضاهای سرگرمی مفید، علمی، اجتماعی و فرهنگی در دسترس قرار دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503835
ارسال نظر
نظرات