شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503867
معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

150 هکتار از اراضی ملی زنجان طعمه حریق شد

150 هکتار از اراضی ملی زنجان طعمه حریق شد
معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به میزان آتش‎سوزی‎ها در استان زنجان گفت: امسال 150 هکتار از اراضی ملی زنجان طعمه حریق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس لطفی، در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به تعداد وقوع آتش‎سوزی‌ها در استان زنجان اظهار کرد: تا به امروز 15 مورد آتش سوزی در مراتع استان زنجان اتفاق افتاده است.

معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در چند روز گذشته یک مورد آتش‎سوزی در منطقه نهم گزارش شد که با بررسی صحنه توسط کارشناسان مشخص شد که علت آتش سوزی عمدی بوده است افزود: با بررسی‌های اولیه عامل ایجاد آتش سوزی نیز توسط نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شده و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی گندمزارهای زنجان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد+ عکس

وی در مورد کمبود نیروی انسانی منابع طبیعی در حفظ و حراست از اراضی ملی افزود: همه ساله این مشکل را داریم و امسال نیز با این مشکل مواجه هستیم.

لطفی در خصوص وضعیت امکانات مقابله با آتش سوزی‌ها در زنجان افزود: بخشی از امکانات مورد نیاز نیروهای امسال خریداری شد.

عامل بیش از 90 درصد آتش‎سوزی‎ها انسانی است

وی با اشاره به همکاری ارگان‌های مختلف در عملیات‌های اطفای حریق بیان کرد: در آتش سوزی‌های امسال ارگان‎های مختلف اعم از هلال احمر، نیروی انتظامی، بسیج و فرمانداریها پای کار بودند و در اطفای حریق همکاری بسیار خوبی داشتند.

لطفی با بیان اینکه در اثر آتش‎سوزی‌های امسال در حدود 150 هکتار از اراضی ملی استان طعمه حریق شد افزود: عامل بیش از 90 درصد آتش‎سوزی‎ها انسانی است.

کشف 10 محموله قاچاق چوب در زنجان

معاون یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در خصوص قاچاق چوب و مقابله یگان حفاظت منابع طبیعی عنوان کرد: بیشترین قاچاق چوب در شهرستان طارم اتفاق می‌افتد که نیروهای یگان حفاظت نیز در این شهرستان در این حوزه فعال شدند و با عاملان برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این شهرستان درختان گرود و چنار قاچاق بوده که قاچاقیان این درختان را از شهرستان طارم به سمت استان قم جهت مبل سازی حمل می‌کنند.

لطفی با اشاره به اینکه امسال در حدود 10 مورد محموله قاچاق چوب در سطح استان زنجان کشف شده است افزود: در مجموع حدود 30 تن چوب قاچاق توقیف شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1503867
ارسال نظر
نظرات