شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503900
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خبر داد؛
ایجاد بیش از ۱۱۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی استان مرکزی
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: از تیرماه سال گذشته تاکنون برای ۱۱۴۲ مدد جوی بهزیستی استان اشتغال ایجادشده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی به مناسبت هفته بهزیستی امروز در جمع خبرنگاران گفت: شعار هفته بهزیستی امسال "بهزیستی در گام دوم، شفافیت و توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی" نام‌گذاری شده است

امینی با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلفی در سطح استان مرکزی برای این هفته در نظر گرفته‌شده است اظهار کرد: افتتاح ۱۴ واحد مسکونی برای مددجویان، افتتاح کارگاه خیاطی گروه همیاران، گروه همیاران عکاسی، کمپ ترک اعتیاد برگزیدگان زندگی دوباره در اراک ، کمپ ترک اعتیاد طلوع خورشید آزادی در اراک، کارگاه شیرینی‌پزی نوین و مرکز شماره ۲ کودکان کار و خیابانی بخشی از پروژه‌ها است.

وی ادامه داد: پروژه‌های متنوعی در این هفته نیز افتتاح می‌شوند که شامل ؛ کارگاه خیاطی شرکت تعاونی فراگیر معلولین شهرستان خمین و موسسه پیشگیری بیکران امید در دلیجان، مجتمع خدمات بهزیستی در مهاجران شازند، دامداری صنعتی و یک واحد منزل مسکونی برای دو معلولِ در شازند،گروه همیار شایان مهر و در محلات مهدکودک شهری،مسکن مددجویی در زرندیه،مرکز توان‌بخشی ذهنی فروغ مهر کوثر در تفرش،افتتاح مسکن دو معلول در فراهان،مهد ستاره‌های آینده دهنو در خنداب، کلینیک مددکاری اجتماعی پویش در کمیجان،موسسه غیرانتفاعی پایدار میثاق مهر در ساوه نیز از دیگر پروژه‌ها است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه تعداد۹۸۰ خانواده دو معلول به بالا در استان وجود دارد افزود: تعداد ۲۸۰ خانواده مسکن دار هستند و ۳۳ مددجوی دیگر فعلاً مسکنی ندارند و دلیل آن مشکلات مختلف ازجمله عدم توانایی و تمایل آن‌ها است.

وی ادامه داد: در سیل اخیر ۱۹۸ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی دچار آسیب شدند که با تعاملی که با بسیج سازندگی منعقد شد برای بازسازی و نوسازی آن‌ها وارد عمل شدیم.

امینی با اشاره به اینکه از تیرماه سال گذشته تاکنون برای ۱۱۴۲ مدد جوی بهزیستی استان اشتغال ایجادشده است ادامه داد: تعداد ۵۹۲ نفر آن‌ها با عطای تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد و ۵۴۲ نفر دیگر از طریق وام‌های غیر تسهیلات و باقی آن‌ها از طرق دیگر شاغل شده‌اند که ۹۸ درصد از اعتبارات در راستای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی جذب‌شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  بابیان اینکه ۳۳ کمپ ترک اعتیاد در استان مرکزی مربوط به ماده ۱۵ وجود دارد که ۱۷ مورد آن در شهر اراک و مابقی در شهرستان‌ها است افزود: یک اردوگاه در روستای مالک آباد در خصوص ماده ۱۶ با بخش غیردولتی اداره می‌شود.

وی اضافه کرد: از سال ۹۲ که طرح نهضت مسکن ویژه مددجویان، معلولین وزنان سرپرست خانوار شروع‌شده تعداد ۲۰۳۲ واحد مسکونی واگذارشده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: دو مرکز نگه‌داری کودکان کار جهت ساماندهی و حمایت از آن‌ها در استان ایجادشده که عمدتاً از اراک هستند که درمجموع تعداد ۲۳۲ کودک کار در استان وجود دارد که بخشی از آن‌ها را اتباع تشکیل می‌دهند.

امینی اجرای غربال‌گری اضطراب را ازجمله کارهای مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: تعداد ۱۵۰۰ کودک در استان سالیانه غربال‌گری می‌شوند که تعداد ۵۴۸ کودک مضطرب شناسایی و ۳۱۸ کودک برای دریافت مشاوره مراجعه کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

 
https://dana.ir/1503900
ارسال نظر
نظرات