شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1398/04/24 شناسه خبر: 1503932
به کجا چنین شتابان؛
هنجارشکنی دانشگاه آزاد بوشهر در روز حجاب و عفاف به بهانه جشن فارغ التحصیلی/ مختلط بودن دختر و پسر در حضور مسئولین دانشگاه
در روزهای گذشته دانشگاه آزاد واحد بوشهر، جشن فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان برگزار کرد که حاشیه هایی پررنگ تر از اصل مراسم و صحبت های سخنرانان داشت و با هنجارشکنی های متعددی در روز حجاب و عفاف مواجهه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس ؛ در روزهای گذشته دانشگاه آزاد واحد بوشهر، جشن فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان برگزار کرد که حاشیه هایی پررنگ تر از اصل مراسم و صحبت های سخنرانان داشت و با هنجارشکنی های متعددی در روز حجاب و عفاف مواجهه شد.

این مراسم که در هفته حجاب و عفاف و در تقارن با سالگرد “قتل عام وحشیانه عمال رضاخان در مسجد گوهرشاد مشهد” برگزار شد، شاهد هنجارشکنی های دانشجویان در حضور مسئولین دانشگاه بودیم که برخی اقدامات مغایر با رعایت شئونات اسلامی بوده و مسئولین نیز غافل از اصل موضوع بودند.

در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد بوشهر که براساس عدم رعایت بخشنامه های سازمان مرکزی و تذکرات متعدد معاونت فرهنگی در همایش ها و مراسمات مختلف و همجنین توصیه های رییس محترم هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی که برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است؛ هنجارشکنی‌های متعددی روی داده که بعنوان مثال، یکی از دانشجویان خانم حاضر در این جشن، عملا اقدام به کشف حجاب کرده و این قبیل اقدامات در دانشگاه در جهت قبح شکنی هنجار‌ها صورت گرفته است.

در این مراسم‌ اغلب روسا و مسئولین دانشگاه‌ ها حضور داشتند که نیاز است مسئولین دانشگاه جهت شفاف سازی حواشی این مراسم به جامعه علمی و دانشگاهی و عموم مردم انقلابی پاسخ دهند.

جای سوال است، مسئولیت برگزاری این مراسم‌ها اگر بر عهده مسئولان دانشگاه است، چرا نظارتی بر نحوه برگزاری این قبیل مراسم‌ها وجود ندارد و معاونت فرهنگی و ریاست دانشگاه باید نسبت به سبک و سیاق این برنامه‌ها پاسخگو باشند.

پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز آمادگی دارد تا هرگونه جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به هنجارشکنجی در روز حجاب و عفاف را منتشر کند.

لازم به ذکر است که تصاویر مراسم نزد این پایگاه خبری محفوظ است.

 

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1503932
ارسال نظر
نظرات