شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:06 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504033

جای خالی قزوین در لیگ برتر فوتسال/ از رنجی که می بریم!

جای خالی قزوین در لیگ برتر فوتسال/ از رنجی که می بریم!
لیگ های برتر فوتسال هر سال که آغاز می شود، تیمی از قزوین مثل سنوات گذشته حضور ندارد اما وقتی لیگ به پایان می رسد، یکی دو فوتسالیست قزوینی نامش در تیم قهرمان به چشم می خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین لیگ برتر فوتسال کشور فصل جدید خود را امسال هم باز بدون تیم قزوینی اما با ستاره های فوتسالی قزوین آغاز بکار کرد.

 
لیگ های برتر فوتسال هر سال که آغاز می شود، تیمی از قزوین مثل سنوات گذشته حضور ندارد اما وقتی لیگ به پایان می رسد، یکی دو فوتسالیست قزوینی نامش در تیم قهرمان به چشم می خورد.
 
شاید قزوین را بتوان بعنوان قطب پرورش فوتسالیست در کشور معرفی کرد. برادران عبدالهی، وحید شفیعی، مرتضی عزتی، سعید مومنی، مسلم رستمی ها، فاطمه اعتدادی و چندین و چند فوتسالیست سرشناس دیگر، در این سال ها نامشان بر سر زبان هاست و این نشان از پتانسیل این رشته ورزشی در استان دارد.
 
اما نباید فراموش کرد در روزهای داغ فوتسال لیگ برتر کشور، که تیم های تبریز، فارس، تهران و نام های بزرگ در سطح اول فوتسال تیم داری می کنند، بازیکنان قزوینی هستند که زحمت تیم های خود را می کشند و تیم های استان های دیگر با بهره گیری از  بازیکن قزوینی شاغل در لیگ برتر، قهرمان ایران می شوند.
 
کوچ استعدادها 
رئیس هیئت فوتبال شهرستان قزوین به خبرنگار صبح قزوین می گوید: در فصل جدید رقابت های لیگ برتر فوتسال کشور، محمد نجف سنگی، مسلم رستمی ها و علی محبعلیان در ترکیب تیم ستارگان ورامین به میدان می روند، علی رستمی ها با لباس فرش آرا مشهد، مرتضی عزتی برای گیتی پسند اصفهان و سعید مومنی در دروازه تیم مس سونگون ورزقان بازی خواهند کرد.
 
روح الله عبدالهی عنوان می کند: حمید پور جاوید، علی و حامد عبدالهی، محمد مهدی کاتبی، وحید شفیعی و حمید بخشی هم فوتسالیست های قزوینی شاغل در لیگ فوتسال کشور آذربایجان هستند.
 
وی ادامه می دهد: استان قزوین یکی از مهدهای فوتسال کشور است و جای یک تیم لیگ برتری از استان خالی در این رقابت ها خالی است و با وجود پتانسیل خوبی که در بخش بازیکن داریم، استان قزوین می تواند یک تیم پرقدرت در لیگ یک داشته باشد که با قدرت به لیگ برتر صعود کند.
 
پیشکسوت فوتسال استان اذعان می کند: سالیان گذشته دو تیم لیگ برتری در فوتسال استان داشتیم که به دلیل مشکلات مالی نتوانستند در رقابت ها ماندگار شوند و یکی از معضلات فوتسال و ورزش در استان نبود منابع مالی و حمایت های اسپانسرها است. 
 
وی اضافه می کند: اگر حامی مالی مناسب همراه با مدیریت با برنامه در فوتسال و سایر رشته ها داشته باشیم، می توانیم در چندین رشته از استان در لیگ های برتر تیم های پر قدرت و دارای جایگاه داشته باشیم. 
 
کفگیر بی پولی در ته دیگ فوتسال
روزنامه نگار ورزشی استان قزوین به خبرنگار صبح قزوین می گوید: در اینکه فوتسال قزوین استعدادهای زیادی دارد شکی نیست، در سال گذشته که تیم های پوشینه بافت، فلامینگو، تولی پرس و چند تیم دیگر در سطح لیگ های برتر و دسته اول داشتیم نشان دهنده استعدادهای ناب فوتسال استان بود و بازیکنان های قزوینی زیادی در ترکیب تیم های مختلف لیگ برتر فوتسال کشور داریم.
 
وی می افزاید: مرتضی عزتی، مصطفی اخلاصیان، برادران عبدالهی و چندین بازیکن دیگر از قزوین در لیگ های برتر کشور توپ می زدند و اگر این فوتسالیست ها را در کنار هم قرار دهیم نشان می دهد قزوین سرشار از پتانسیل های فوتسالیست است و در بحث استعداد فوتسالی در استان مشکلی نداریم.
 
محمد بهرامی عنوان می کند: بزرگترین مشکل در حوزه ورزش و فوتسال عدم وجود اسپانسرها برای حمایت از استعدادهای استان در لیگ های برتر کشور است، اگر بازیکنان قزوینی شاغل در لیگ های کشور را در قالب یک تیم دور هم جمع کنیم و در تیم داری در استان صورت بگیرد، به جرات می توانیم جزو سه تیم برتر ایران در رشته های مختلف ورزشی و مخصوصا فوتسال باشیم.
 
وی ابراز می کند: بزرگترین مشکل ورزش نبود اسپانسر است و در این راه مسئولین ارشد استان می توانستند از رشته های ورزشی به ویژه فوتسال حمایت کنند و حداقل از یک اسپانسر در بین بیش از 2 هزار واحد صنعتی استان، برای حمایت از فوتسال بهره بگیریم.
 
 قزوین از قطب های اصلی بازیکنان سازی در فوتسال کشور است
قزوین معدن استعدادهای فوتسال است و حیف برای استان که از پتانسیل های بومی خود استفاده نکند و می توان با بهره گیری از استعدادهای ناب استان برای رشد ورزش بهره  برد و  در این زمینه از بسیاری از استان های کشور سرآمد هستیم به شرط حمایت مسئولین از فوتسال تا اینکه تیم داری صورت بگیرد.
 
فوتسالیست های قزوینی در چند سال اخیر نشان داده اند که قزوین یکی از دو قطب اصلی بازیکنان سازی در فوتسال کشور است و اگر حامیان مالی کمی به این ورزش پرطرفدار در استان نگاه کنند، قزوین می تواند علاوه بر حضور در رقابت های لیگ برتر و قهرمانی، نماینده کشور در جام باشگاه های آسیا باشد تا دیگر بازیکنان قزوینی برای اندک درآمدی به فکر کوچ نیفتند.
انتهای پیام /
https://www.dana.ir/1504033
ارسال نظر
نظرات