شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504053
مدیر کل سازمان صمت گلستان در نشست خبری:
۱۱۸ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در گنبدکاووس فعال است
مدیر کل سازمان صمت گلستان گفت: ۱۱۸ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در گنبدکاووس فعال است و با توسعه 100 هکتاری شهرک صنعتی نیز شاهد توسعه سرمایه گذاری و واحد های تولیدی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه، حسینقلی قوانلو  امروز در حاشیه نشست با فعالین اقتصادی  گنبدکاووس در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان گنبدکاووس ظرفیت خوبی در سرمایه گذاری دارد و در حال حاضر بعد از گرگان و آق بلا در رتبه سوم استانی است.

وی افزود: از مجموع 5 هزارو 630 میلیارد ریال سرمایه گذاری در گلستان 20 درصد یعنی معادل یک هزارو 140 میلیارد ریال آن در گنبد بوده و 8/12 درصد پرونده های استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گلستان همچنین یادآور شد : در پرداخت تسهیلات نیز استان گلستان بعد از استان های البرز و تهران سومین مقام را داراست و به ترتیب در سال 95 هفت هزارو 500 میلیارد ریال ، سال96 یازده هزارو 100 میلیارد ریال و در سال 97 پانزده هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحد های صنعتی پرداخت شده که البته 100 میلیارد ریال نیز امسال تا قبل از پایان سال مالی که مرداد ماه است به آن اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها مانند اوایل جنگ تحمیلی باعث خود اتکایی شد تصریح کرد: با پرداخت این تسهیلات توانستیم 32 واحد تولید غیرفعال در شرق استان گلستان را به چرخه تولید بازگردانیم.

قوانلود بخش خصوصی را بازوی مهمی برای صنعت دانست و گفت: دولت توان سرمایه گذاری را ندارد و در این چند سال بخش خصوصی سرمایه گذاری خوبی در استان داشته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ حدود یک هزار و ۵0۰ میلیارد ریال، در سال ۹۶ مبلغ 2هزارو 770 میلیارد ریال و سال گذشته نیز 5 هزارو 630 میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شده و امسال نیز تا کنون 3هزارو 500 میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شده است که پیش بینی می شود به 10 هزار میلیارد ریال برسد.

مدیرکل صمت استان گلستان در بخش دیگری از سخنانش اذعان کرد: در بخش صادرات نیز استان گلستان سال گذشته 300 میلیون دلار صادرات داشته است که 50 درصد آن مربوط به شرق گلستان به ویژه گنبدکاووس است.

حسینقلی قوانلو در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی اترک نیز گفت: زیرساخت های لازم برای ایجاد این منطقه هنوز وجود ندارد اما اراضی قطعه بندی شده است و امیدواریم با ایجاد هر چه سریعتر زیرساخت و همچنین تصویب نهایی منطقه آزاد شرایط و رغبت برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران مهیا شود و شاهد توسعه صنعتی در این منطقه باشیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در استان گلستان تنها منطقه اترک قابل توسعه است البته توسعه 100 هکتاری شهرک صنعتی گنبد نیز در دستور کار ماست و اقدامات لازم جهت تملک اراضی در حال انجام است.

مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگارن مبنی بر برنامه این سازمان در ایجاد صنایع مادر در استان گلستان نیز گفت: داشتن صنایع بزرگ و مادر در استان ضروری است چرا که این صنایع می تواند منابع تغذیه صنایع کوچک و متوسط شود و فرصت های خوبی در بحث اشتغال ایجاد کند و نبود آن یکی از مشکلات استان گلستان است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1504053
ارسال نظر
نظرات