شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:04 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504062
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

تحقیق و تفحص از خانه‌های خالی کلید خورد/ دولت اراده‌ای برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی ندارد/ ۱۰۰۰ معامله مسکن در سال توسط یک نفر!

تحقیق و تفحص از خانه‌های خالی کلید خورد/ دولت اراده‌ای برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی ندارد/ ۱۰۰۰ معامله مسکن در سال توسط یک نفر!
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به اینکه اراده‌ای از سوی دولت برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی نیست گفت: البته مجلس تحقیق و تفحص در این خصوص را کلید زده است ولی باید دید آیا با تذکر و سؤال این مهم اجرایی می‌شود یا خیر که بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اجرایی نشدن مصوبه مجلس مبنی بر مالیات بر خانه‌های خالی، گفت: این یک قانون است و وزارت اقتصاد و وزارت راه با همکاری اداره ثبت‌اسناد و املاک کشور باید سامانه‌ای طراحی کنند تا این قانون اجرایی شود.

 

وجود بیش از ۲میلیون خانه خالی در کشور

وی تعداد خانه‌های خالی در کشور را بیش از ۲میلیون مسکن دانست و افزود: سال گذشته فردی در کشور بوده که هزار معامله مسکن را در طول سال انجام داده است، چنین فردی در تلاطم بازار نقش بسیار مؤثری داشته است و باید با او برخورد شود.

 

مالیات بر خانه‌های خالی راهکار کاهش قیمت مسکن

سلیمی، کاهش عرضه را باعث افزایش شدید قیمت مسکن دانست و ادامه داد: اجاره‌بها نیز به همین منوال افزایش قابل‌توجهی داشته است لذا باید کاری کرد تا عرضه مسکن تسهیل شود. یکی از راهکارها عرضه خانه‌های خالی است و راه انجام چنین کاری همین مالیات بر خانه‌های خالی است تا از نگهداری مسکن و سوداگری جلوگیری شود و قیمت مسکن و همین‌طور اجاره‌بهای آن کاهش یابد.

 

اراده‌ای از سوی دولت برای اجرای مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی نیست

نماینده مردم محلات و دلیجان افزود: در همین راستا مجلس مالیات بر مسکن‌های خالی را مصوب کرد ولی هنوز این مهم توسط دولت اجرایی نشده، چرا که اراده‌ای از طرف دولت در این خصوص وجود ندارد. البته مجلس تحقیق و تفحص در این خصوص را کلید زده است ولی باید دید آیا با تذکر و سؤال این مهم اجرایی می‌شود یا خیر که بعید به نظر می‌رسد.

وی همسو بودن مجلس با دولت را یکی از علل عدم اجرای چنین مصوباتی دانست و گفت: وقتی مجلس شعبه دوم دولت است لذا طرح سؤال و استیضاح وزیر به دلیل انجام ندادن مصوبات به‌سختی صورت می‌پذیرد و نمی‌توان در بسیاری از موارد آن‌طور که باید کارها را ساماندهی کرد.

 

دولت به‌جای ساخت مسکن شعارهای زیبا می‌دهد

سلیمی در خصوص برنامه دولت جهت خانه‌دار شدن زوج‌های جوان و افراد کم‌بضاعت، گفت: متأسفانه پس از گذشت ۶ سال از دولت تدبیر و امید تاکنون برنامه‌ای زمان‌بندی‌شده و عملیاتی از جانب دولت برای تسهیل مسکن دار شدن زوج‌های جوان ارائه نشده و دولت تنها به شعارهای زیبا بسنده کرده است.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1504062
ارسال نظر
نظرات