شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:01 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504063
معاون وزیر راه و شهرسازی:

20 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می‌کنند/اجرای 1300 پروژه در این مناطق

20 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می‌کنند/اجرای 1300 پروژه در این مناطق
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای 1300 پروژه در بافت‌های فرسوده گفت: 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می‌کنند و امسال 100 هزار فقره تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، سید محمد پژمان شب گذشته در سفر به بروجرد و بازدید از بافت‌های فرسوده این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 140 هزار هکتار از بافت‌های فرسوده در کل کشور دو هزار و 700 محله وجود دارد که جمعیتی بالغ‌بر 20 میلیون نفر در این مناطق زندگی می‌کنند.

 

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های ضروری در بافت‌های فرسوده افزود: در کل کشور دو هزار و 300 پروژه زیربنایی و زیرساختی در بافت‌ها برای رفاه حال مردم در محله‌هایی که بازآفرینی شهری اجرا می‌شود، در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر 800 پروژه زیرساختی در حال اجراست و عملیات هزار و 500 پروژه دیگر آغازشده است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در راستای بازآفرینی شهری امسال 100 هزار فقره تسهیلات برای نوسازی واحدهای بافت فرسوده پرداخت می‌شود که این تسهیلات توسط بانک مسکن ارائه خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: 543 شهر بالای 50 هزار نفر جمعیت در کشور دارای بافت فرسوده است که با تلاش و برنامه‌ریزی می‌توان در راستای بازآفرینی شهری اقدامات مؤثر را انجام داد.

 

پژمان با اشاره به طرح توسعه امامزاده جعفر(ع) بروجرد گفت: تلاش داریم از این پروژه رفع ابهام شود و برآورد هزینه و انتخاب مشاور صورت می‌گیرد؛ افرادی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و شرایط لازم برای ساخت‌وساز را نداشته باشند، زمین موردنیاز برای ساخت مسکن به آن‌ها واگذار می‌شود.

 

وی به پیاده‌روسازی در سه‌راه جعفری اشاره کرد و گفت: برای اجرای طرح پیاده‌روسازی جعفری و امامزاده جعفر(ع) بروجرد نیاز است که همکاری و هماهنگی لازم بین سه بخش دولت، مدیریت شهری و بخش خصوصی صورت گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1504063
ارسال نظر
نظرات