شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504092

پیرمردها از لیگ ستارگان قطر می‌روند

فدراسیون فوتبال قطر در حال تصویب قانونی است که بسیار جالب است و به فوتبال این کشور در آینده کمک خواهد کرد و می توان در فوتبال ایران هم از آن الگو برداری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در سال‌های اخیر تغییرات زیادی در فوتبال قطر به وجود آمده است. تیم‌های باشگاهی این کشور به طرف جوان گرایی می‌روند و همین باعث شده تیم جوان شده قطر بتواند در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ هم بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و با حضور مدعیان بزرگی چون ایران، کره جنوبی، استرالیا، ژاپن و عربستان جام قهرمانی را بالای سر برد.

فدراسیون فوتبال قطر در حال نهایی کردن قانونی است که بدون شک به سود فوتبال این کشور در دراز مدت خواهد بود. این فدراسیون قصد دارد قانونی را به تصویب نهایی برساند که در آن به باشگاه اجازه عقد قرارداد با بازیکنان بالای ۳۳ سال را ندهد و این به خاطر استفاده زیاد از بازیکنان جوان و بااستعداد در تیم‌هاست.
 
البته احتمال قراردادن استثنا در این قانون وجود دارد تا جای که بعضی از مدیران و کارشناسان پیشنهاد داده‌اند که هر باشگاهی بتواند در نهایت یک بازیکن بالای ۳۳ سال را در ترکیب خود داشته باشد.
 
این قانون باعث خواهد شد تا دیگر لیگ ستارگان قطر به مکانی برای بازیکنانی که سال‌های پایانی فوتبال خود را تجربه می‌کنند تبدیل نشود. به عنوان مثال دیگر باشگاه السد نمی‌تواند هم‌زمان از ژاوی و گابی در ترکیب خود استفاده کند. هر چند که ژاوی فصل بعد مربی تیم خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، الگو برداری از این قانون حتی می‌تواند در فوتبال ایران هم نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد و به بازیکنان جوان فرصت حضور بیشتری بدهد و باعث شود تا بازیکنان جوان با نشان دادن خود در لیگ به لیگ‌های معتبر اروپایی راه پیدا کنند و آینده تیم ملی را بسازند.
 
منبع: ایسنا
https://www.dana.ir/1504092
ارسال نظر
نظرات