شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504102
کارشناس امور معادن سازمان صمت کرمانشاه مطرح کرد
شرایط صدور مجوز برای معادن در کرمانشاه
کارشناس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه شرایط صدور مجوز برای معادن را در این استان تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد رضازاده در گفتگو با مرصاد، در خصوص چگونگی و شرایط صدور پروانه بهره برداری از معادن اظهار داشت: قانون معادن ۲ شیوه اصلی به این منظور وجود دارد و یا برندگان مزایده برای محدوده‌های شناخته شده و یا مکتشفین محدوده‌های بکر، می‌توانند نسبت به صدور و دریافت این مجوز اقدام کنند.

وی افزود: پس از اینکه پروانه اکتشاف برای مکتشفین محدوده‌های بکر صادر شد، در صورت به نتیجه رسیدن، گواهینامه کشف برای آنها صادر می‌شود که این گواهینامه قابل واگذاری است و هم خود فرد می‌تواند بهره برداری کند و هم آن را به بهره بردار واجد صلاحیت واگذار کند.

کارشناس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ادامه داد: در سایر موارد نیز پس از متروکه شدن معادن و غیر فعال شدن و ابطال پروانه بهره برداری، محدوده‌ها در ید وزارت صنایع و معادن باقی می‌ماند.

این مسئول گفت: وزارت صنایع و معادن اختیار دارد که اینها را در هر سال به طور متناوب از یک بار تا ۴ بار به مزایده بگذارد و بهره برداران واجد صلاحیت در این مزایده شرکت و نسبت به فعال کردن معادن، اقدام کنند.

رضازاده در خصوص اینکه چه افرادی واجد صلاحیت هستند نیز افزود: در طی ۱۰ سال اخیر دستورالعمل‌هایی صادر شده که معدن به افراد واجد صلاحیت واگذار شود و این فرد در دو بخش تجربیات شخصی در حوزه معدن و امکانات سرمایه و دارایی اقدامات قبلی که در این حوزه انجام داده است مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بر این اساس امتیاز بندی می‌شوند و به تناسب امتیاز کسب شده می‌توان محدوده معدنی به آنها واگذار کرد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504102
ارسال نظر
نظرات