شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504106
گلایه شهروندان زاهدانی از قطع ادامه دار آب/ گرمای هوا یا کمبود منابع،کدام یک صدای شهروندان را درآورده است؟
قطعی مکرر و افت فشار آب در شبکه آبرسانی شهر زاهدان همچنان به عنوان یک معضل در مرکز استان سیستان وبلوچستان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، افزایش  گرمای هوا از یک سو نبود آب مصرفی و یا افت فشار در ساعات مختلف شبانه روز از سوی دیگر، نارضایتی شهروندان زاهدانی را از سیستم آبرسانی به نقاط مختلف شهر به دنبال داشته است.

بیان این مطلب بدان جهت است که این روزها ساکنین خیابان های امام خمینی(ره)، انتظام، امیرکبیر، مهرشهر و ... از  بی آبی و افت فشار دائمی آن رنج برده و خواستار رفع این معضل هستند.

به گفته برخی از شهروندان مهرشهری افت فشار و قطع آب در این منطقه به گونه ای است که اهالی برای انجام امورات روزانه مجبور به خرید آب از مراکز فروش آب شیرین هستند، همچنین در ساعاتی که گرما به اوج خود می رسد افت فشار آب مانع از روشن شدن کولرهای آبی شده و این امر خود معضلی مهم برای ساکنین به شمار می رود.

افت فشاری که باعث شده روزنه ای باریک از آب در لوله ها جاری باشد و ساکنین طبقات دوم به بالا که در مجتمع های 7-6 طبقه ای زندگی می کنند از همان باریکه هم محروم باشند و برای استحمام یا شستشوی لباس و... به منزل خویشان و نزدیکان خود بروند.

ناگفته نماند که باران و سیلاب های شدید شروع سال ۹۸ که نوید روزهای پر آب و پر بارانی را برای پهناورترین استان کشور می داد نیز نتوانست دل تقتیده این سرزمین خشک که بیش از دو دهه با خشکسالی مواجه است را کمی خنک کند.

در این میان اما متولیان امور آبرسانی و تامین آب شرب شهر علت اصلی این موضوع را بحث انتقال آب اعلام می کنند این در حالیست که شهروندان زاهدانی از معضل افت فشار و قطع مکرر آب به ستوه آمده و خواستار رفع هرچه سریعتر این مشکل هستند و از مسئولان می خواهند هر چه سریعتر فکری به حال مردم کنند چرا که گرما تاب و تحمل را از آنان گرفته است.

سلیمانی، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان صبح امروز در برنامه صبح شرقی بیان کرد:  مشکل اداره آب فاضلاب استان در بحث انتقال آب است نه کمبود منابع؛ آب در چاه نیمه با کیفیت خیلی مناسب وجود دارد.

وی با بیان اینکه خطی که آب را به زاهدان منتقل می کند ظرفیت مشخصی دارد، گفت: از مسئولینی که می توانند در حل مشکل اتمام پروژه خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان موثر باشند درخواست همکاری داریم.

به گفته این مسئول، اتمام خط دوم انتقال می تواند معضل افت فشار آب در زاهدان را برای همیشه حل کند، همچنین مشکل کمبود آب شرب حدود 25 هزار مستعد آب بهداشتی و وجود 30 هزار خانواده فاقد آب که  در شهر زاهدان هستند را برطرف می کند.

سلیمانی با تاکید بر این مطلب که خط دوم انتقال آب راهبرد نهایی این سازمان برای حل مشکل شهر زاهدان است، افزود: در کوتاه مدت برنامه هایی در دست اجرا است که افزایش آب شیرین کن ها و حفر چاه ها از جمله آنها می باشد.

گفتنی است در پی تماسی که خبرنگار ما با مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان داشت، وی پاسخگوی نبود که در این راستا نیز پیگیری برای چرایی قطع ادامه دار آب در منطقه مهرشهر در دستور کار می باشد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1504106
ارسال نظر
نظرات