شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504164
فرماندار شهرستان بم:
تخریب "ارگ بم" با لودر صحت ندارد
فرماندار شهرستان بم گفت: ورودی ارگ بم و راهرو‌های آن با عرض ۲ متر است و هیچ لودری نمی تواند وارد ارگ شود، بنابر این تخریب ارگ بم با لودر صحت ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان؛ در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر تخریب دیوارهای ارگ بم منتشر شده بود که صحت و سقم این ماجرا را از مسئولین شهرستان جویا شده ایم.

تخریب ارگ بم با لودر صحت ندارد 

هادی شهسوار پور فرماندار شهرستان بم اظهار داشت: ورودی ارگ بم و راهرو‌های آن با عرض ۲ متر است و هیچ لودری نمی تواند وارد ارگ شود بنابر این تخریب ارگ بم با لودر صحت ندارد.

وی گفت: بنا‌هایی داخل ارگ بم که در اثر زلزله تخریب شده اند در حال مرمت و باز سازی است و مصالح آن خشت و گل است که دوباره پس از احیا در ساخت ساز و مرمت استفاده می شوند.

شهسوارپور افزود: ارگ بم یک اثر تاریخی ثبت جهانی و یونسکو می باشد و هرگونه تعمیر و مرمت با نظارت سازمان میراث فرهنگی کشور است.

موحد، مدیر پایگاه جهانی ارگ بم نیز در ادامه گفت: هیچ گونه تخریبی با وسایل مکانیکی در ارگ بم صورت نگرفته است و امکان استفاده از وسایل مکانیکی نیست بازسازی و مرمت ارگ بم با چهار پروژه و پیمانکاران این چهار پروژه تعیین و مشخص شده اند و کار نظارت بر کار این پیمانکاران بر عهده پایگاه جهانی است.

وی ادامه داد: قسمت‌های از ارگ بم که در اثر زلزله تخریب شده بود توسط پیمانکاران با نظارت ما مرمت و بازسازی می شود، در مرحله آوار برداری یکی از پیمانکاران به صورت دستی با کلنگ آوار برداری و به بیرون از ارگ انتقال دادند و هیچ گونه تخریبی نبوده است .

موحد گفت: امیدواریم بتوانیم قسمت‌های باقی مانده ارگ بم در اثر زلزله سال ۸۲ را مرمت و بازسازی کنیم .

بعد از بازسازی و مرمت قسمت‌های حصار بیرونی برج‌های  ارگ بم، اصطبل بازار مسجد آن بازسازی و مرمت شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1504164
ارسال نظر
نظرات