شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504167
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران:
تعداد محیط‌بانان جوابگوی حفاظت از عرصه‌های طبیعی مازندران نیست
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به فعالیت 300 محیط بان در استان، گفت: این تعداد محیط بان پاسخگوی حفاظت از 502 هزار هکتار از مناطق طبیعی و ملی، پارک‌های ملی، پناهگاه حیات وحش و مناطق حفاطت‌شده سطح استان نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مسلم آهنگری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: از میان ۳۰۰ محیط‌‌بان مازندران یک نفر به نام علیرضا یخکشی به‌عنوان محیط‌‌بان نمونه ملی، پنج محیط‌بان کشوری و ۱۵ نفر به‌عنوان محیط‌بان نمونه استانی انتخاب شدند.

وی بیان کرد: مراسم تجلیل از محیط‌ بانان کشوری در استان یزد و محیط‌‌بانان استانی طی روزهای آینده در مرکز استان برگزار خواهد شد.
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به فعالیت 300 محیط بان در استان، خاطرنشان کرد: این تعداد محیط بان پاسخگوی حفاظت از 502 هزار هکتار از مناطق طبیعی و ملی، پارک‌های ملی، پناهگاه حیات وحش و مناطق حفاطت‌شده سطح استان نیستند.

آهنگری با بیان اینکه 48 درصد ردیف‌های شغلی محیط‌بانان پر شده و 52 درصد ردیف‌ها خالی است، افزود: با توجه به اراضی حفاظت شده لازم است در این زمینه تدبیری جدی اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: محیط بانان با مشکلات بسیاری مواجه هستند ازجمله اینکه امسال پنج محیط بان استان در درگیری با متخلفان مصدوم و مجروح شدند؛ مشکلات وجود دارد چرا که هستند شکارچیانی که به قانون احترام نمی‌گذارند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: ضرورت آموزش و اگاهی بخشی در همه سطوح از مدرسه، خانه، دانشگاه، اداره و سایر احساس می‌شود، اگر آموزش‌ها بیشتر شود مشکلات کمتر خواهد شد.

انتهای پیام/
https://dana.ir/1504167
ارسال نظر
نظرات