شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504171
در گفتگو با رئیس اتحادیه صنف بارفروشان کرج مطرح شد؛
پشت پرده افزایش قیمت سیب زمینی در البرز/ کاسبان تورم به جیب مردم رحم نکردند/ باز هم پای سیل در میان است!
سیف اله عسگرخانی گفت: بر خلاف بی انصافی و تورم قیمت سیب زمینی در بازار آزاد، این محصول در میدان تره بار با قیمت بین 4 الی 6 هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتحادیه صنف بارفروشان کرج درباره افزایش قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر به خبرنگار تیتریک، گفت: سیب زمینی های موجود در بازار بهاره بوده و نمی توان آن را انبار کرد، البته امسال کاشت سیب زمینی ضعیف بود و سیل در گرگان و اصفهان بر نوسان قیمت بازار تاثیر گذاشت. 

سیف اله عسگرخانی با اشاره به اینکه تنها درصد کمی از سیب زمینی های کاشته شده در دزفول و گرگان به واسطه سیل وارد بازار شد، افزود: پیش بینی ها بر این بود که به واسطه حجم بالای کاشت سیب زمینی توسط اصفهان، نوسان قیمت این محصول مرتفع شود اما متاسفانه این استان نیز جوابگوی بازار نبود. 
 
وی به اتمام سیب زمینی اصفهان در بازار اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه علی رغم به بارنشستن این محصول در همدان و کرمانشاه می توان پیش بینی کرد که محصول این دو استان نیز پاسخگوی بازار نباشد. 
 
عسگرخانی با اشاره به آغاز برداشت سیب زمینی در اردبیل، تصریح کرد: متاسفانه در بازار آزاد بی انصافی هایی درباره قیمت سیب زمینی وجود دارد در حالی که در بازار تره بار این محصول با نرخ 4 هزار و 500 تا 6 هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسد.
 
رئیس اتحادیه صنف بارفروشان کرج در خاتمه گفت: عدم نظارت بر قیمت سیب زمینی و سواستفاده از شرایط موجود در مغازه های سطح شهر، 2 عامل افزایش قیمت سیب زمینی است در حالی که سیب زمینی درجه 1 در میدان تره بار با نرخ 6 هزار تومان به فروش می رسد.  
 
 
 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1504171
ارسال نظر
نظرات