شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/04/25 شناسه خبر: 1504177
وکلای موسسه «شورات هادین» امروز دادخواستی را به دیوان عالی جبل الطارق درباره توقیف «گریس ۱» ارائه می‌دهند تا به ادعای آن‌ها بجای غرامت قربانیان «اقدامات تروریستی» مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه استرالین نوشت وکلای موسسه حقوقی شورات هادین امروز دادخواستی را به دیوان عالی جبل الطارق ارائه می‌دهند تا دستور توقیف کشتی گریس ۱ و محموله اش صادر شود. آن‌ها می‌خواهند از این کشتی و محموله آن بجای غرامت قربانیان به ادعای آن‌ها « اقدامات تروریستی تحت حمایت ایران» استفاده کنند.

 
تیمی از وکلای انگلیسی به رهبری جاناتان گلدبرگ در نامه‌ای به مقامات بندری در جبل الطارق درخواست کرده اند در حین انجام بازرسی‌های تکمیلی، نفتکش گریس ۱ توقیف شود. رئیس موسسه شورات هادین اعلام کرد با موساد مرتبا در تماس است و اطلاعاتی در اختیار دارد که به ادعای این موسسه نشان می‌دهد این نفتکش برای دریانوردی مناسب نیست.
 
سخنگوی سفارت ایران در لندن اعلام کرده مسئله کاملا روشن است این نفتکش غیرقانونی توقیف شده و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترخیص شود. سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس نیز گفت: «تحقیقات درباره گریس ۱ مسئله‌ای مربوط به جبل الطارق است و درست نیست به یک اقدام حقوقی فرضی دامن زده شود.»
 
این پرونده حقوقی ادعای تلاش انگلیس برای نجات برجام را پیچیده می‌کند.
 
به تازگی نفتکش حامل نفت ایران در اقدامی غیرقانونی در تنگه جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی سلطنتی انگلیس به بهانه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه، توقیف شد.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1504177
ارسال نظر
نظرات